خبر مهم حزب الله از درخواست‌های آمریکا برای مذاکره

کدخبر: ۶۳۶۷۹۰
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد حزب‌الله گفت: حزب‌الله از قدرت نظامی بالایی برخوردار است و طرف‌هایی همچون آمریکا بارها درخواست گفت‌وگوی مستقیم با ما را داشتند که همه آنها را رد کردیم.
خبر مهم حزب الله از درخواست‌های آمریکا برای مذاکره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «نواف الموسوی» مسئول پرونده منابع و مرزها در حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره روند جنگ با دشمن صهیونیستی و تحرکاتی که غرب و آمریکا برای نجات اشغالگران در شمال فلسطین اشغالی انجام داده‌اند اعلام کرد که همه طرف‌های مربوطه و در راس آنها آمریکا از حزب‌الله می‌خواستند که وارد گفت وگوی مستقیم (برای توقف عملیات‌های حزب‌الله ضد صهیونیست‌ها) شود اما حزب‌الله همه این درخواست‌ها را رد کرد.

این مقام حزب‌الله افزود که اسرائیل توانایی لجستیکی برای حمله به لبنان را ندارد و این رژیم بدون وجود پلی که به شکل روزانه در حال ارسال مهمات و سلاح برای آن است، حتی قدرت حمله به نوار غزه را هم نداشت.

الموسوی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت که حزب‌الله خطوط ارتباطی مستقیمی با قدرت‌های بزرگ بین‌المللی دارد که برخی از آنها از مقامات این حزب خواستند گردان‌های القسام (شاخه نظامی جنبش حماس فلسطین) را متقاعد کند تا توافق پیشنهادی به حماس را بپذیرند. اما پاسخ حزب‌الله به همه این طرف‌ها این بود که ملت و مقاومت فلسطین تنها طرفِ تصمیم گیرنده در این زمینه هستند.

خبر مرتبط
شهادت یک عضو حزب الله در جنوب لبنان

اقتصادنیوز: حزب الله در خبری شهادت یکی از اعضای خود در حمله اسرائیل به جنوب لبنان را تأیید کرده است.

وی تصریح کرد: آنچه امروز در غزه رخ می‌دهد در کل جهان بی‌سابقه است و مشابه آن را در هیچ کجای دنیا نمی‌بینیم. ما مجدداً تاکید می‌کنیم که مقاومت اسلامی در لبنان تحت هیچ شرایطی برادران فلسطینی خود در نوار غزه را رها نمی‌کند و به جنگیدن کنار آنها در برابر دشمن اشغالگر ادامه می‌دهد.

خبر مرتبط
حزب الله لبنان تجمع نظامیان اسرائیل را هدف قرار داد

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد که تجمع نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

مسئول پرونده منابع و مرزها در حزب‌الله در ادامه به قدرت نظامی مقاومت لبنان اشاره و اعلام کرد که حزب‌الله در حال باز کردن انبارهای جدید خود بوده و ما موشک‌های جدید نقطه زن و پیشرفته زیادی در انواع مختلف داریم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید