روسیه اوکراین را متهم کرد/ گزارش کمیته تحقیق درباره حمله تروریستی کروکوس

کدخبر: ۶۳۷۱۰۷
اقتصادنیوز: کمیته تحقیقاتی روسیه اعلام کرد که بازرسان مدارکی کسب کرده‌اند که حاکی از ارتباط تروریست‌های کنسرت کروکوس با اتباع اوکراینی است.
روسیه اوکراین را متهم کرد/ گزارش کمیته تحقیق درباره حمله تروریستی کروکوس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کمیته تحقیقاتی روسیه در تلگرام اعلام کرد: نتایج ابتدایی تحقیقات می‌تواند ماهیت برنامه‌ریزی شده این اقدامات تروریستی، آماده‌سازی‌های دقیق و حمایت مالی از آن‌ها را تایید کند. نتیجه همکاری با تروریست‌های دستگیر شده، بررسی دستگاه‌های فنی ضبط شده و تحلیل اطلاعات تراکنشات مالی، شواهدی مبنی بر ارتباط با اتباع اوکراینی به دست آمده است.

این کمیته تاکید کرد که این تروریست‌ها پول و رمزارزهای زیادی از سوی اوکراین دریافت کرده بودند.

در این گزارش آمده است: بازرسان اطلاعات موثقی از ارسال مقدار حائز اهمیتی پول و رمزارز از سوی اوکراین به عاملان این حمله تروریستی دارند که از این منابع مالی در آماده‌سازی‌ها برای انجام این حمله استفاده شده است.

حمله تروریستی و تیراندازی‌های مرگبار روز جمعه در سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو به کشته شدن ۱۴۰ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نیز اخیرا گفته بود او همچنان اوکراین را مظنون هم‌دستی در حملات تروریستی اخیر در روسیه می‌داند اما در حال حاضر به دنبال پیدا کسی است که دستور این کار را داده است.

او گفت آمریکا و متحدان در تلاش برای حفاظت از گروه‌های نیابتی خود در اوکراین بوده و می‌گویند که کی‌یف هیچ نقشی در این حملات تروریستی نداشته و داعش مسئول این حملات است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید