درخواست فوری زلنسکی درباره کمک‌های آمریکا و غرب به اوکراین

کدخبر: ۶۳۷۱۶۰
اقتصادنیوز: زلنسکی به رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که انتقال سریع کمک های نظامی به اوکراین حیاتی است.
درخواست فوری زلنسکی درباره کمک‌های آمریکا و غرب به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که تصویب بسته کمک‌های نظامی جدید به کیف به‌منظور حفظ وحدت بین‌المللی در جنگ با روسیه، حیاتی است.

رویترز گزارش داد، زلنسکی گفت: انتقال سریع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین توسط کنگره حیاتی است. ما می‌دانیم که دیدگاه‌های متفاوتی در مجلس نمایندگان در مورد چگونگی ادامه کمک‌ها وجود دارد، اما نکته کلیدی این است که موضوع کمک به اوکراین به عنوان یک عامل وحدت بخش حفظ شود.

خبر مرتبط
راه حل خروج جهان از بن بست اوکراین و خاورمیانه

اقتصادنیوز: دریای چین جنوبی و تنگه تایوان خطرناک هستند اما خوشبختانه در صلح به سر می برند. خبرهای خوبی از سانفرانسیسکو از دیدار نوامبر بین شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و بایدن به گوش رسید.

زلنسکی در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت که به جانسون گفته است که حملات روسیه به شهرهای اوکراین در حال افزایش است و تنها با تقویت نیروی دفاعی ما می‌توان آن را متوقف کرد.

به اذعان رئیس جمهور اوکراین، سربازان اوکراینی در میدان نبرد عقب مانده‌اند و با کمبود تجهیزات توپخانه‌ای مواجه هستند، در حالی که کمک‌های ایالات متحده در کنگره و اتحادیه اروپا در تحویل به موقع مهمات که قبلاً وعده داده بود، هنوز به دست اوکراین نرسیده است.

این در حالی است که روز گذشته یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که دولت اوکراین باید در مورد انتقال حقایق تلخ وضعیت میدان نبرد با مردم خود شفاف‌تر برخورد کند.

«جیمز روبین» مسؤول مرکز تعامل جهانی وزارت خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای با پولیتیکو اعلام کرد که اوکراین در خصوص واقعیت‌های میدان نبرد با مردم خود چندان شفاف نیست.

مسؤول مرکز تعامل جهانی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که اگرچه اوکراین در مسیر درستی حرکت می‌کند، اما هنوز یک کشور کاملاً کامل از نظر رعایت دموکراسی نیست.

او گفت که مقامات کی یف ممکن است در مواردی در برابر آزادی اطلاعاتی، که برای ما عادی است، مقاومت کنند.

این دیپلمات آمریکایی از دولت اوکراین خواست هنگام نظارت بر پوشش رسانه‌ای جنگ، محدودیت کمتری قائل باشد. وی یادآور شد که در برخی روزها، خبرنگاران جنگ مواردی را گزارش می‌کنند که لزوماً به نفع ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید