رایزنی تلفنی وزرای خارجه اردن و انگلیس درباره غزه

کدخبر: ۶۳۷۱۶۶
اقتصادنیوز: الصفدی و کامرون بر اهمیت تصویب قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت مبنی بر آتش بس در غزه در ماه رمضان و ضرورت اجرای آن تاکید کردند.
رایزنی تلفنی وزرای خارجه اردن و انگلیس درباره غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که وزرای خارجه اردن و انگلیس تلفنی درباره آخرین تحولات غزه با یکدیگر گفت وگو کردند.

روزنامه الدستور اردن گزارش داد، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن تلفنی با دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در این تماس تلاش‌ها برای دستیابی به آتش بس فوری و پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه را مورد بررسی قرار دادند.

خبر مرتبط
عملیات نظامی محدود در رفح می‌تواند رهبران باقی‌مانده حماس را از بین ببرد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا که سیاست یک بام و دو هوا را در پیش گرفته است، می‌گوید عملیات نظامی محدود در رفح می‌تواند رهبران باقی‌مانده حماس را از بین ببرد.

الصفدی و کامرون همچنین بر اهمیت تصویب قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت مبنی بر آتش بس در غزه در ماه رمضان و ضرورت اجرای آن تاکید کردند.

الصفدی در ادامه با قدردانی از رای مثبت انگلیس به قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت، تاکید کرد که اجرای قطعنامه و توقف تجاوز نظامی به غزه اولویتی است که برای دستیابی به آن باید همه تلاش‌های جامعه جهانی به کار گرفته شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید