بیانیه هشدارآمیز آنروا / بیش از ۱۳ هزار کودک در غزه کشته شدند

کدخبر: ۶۳۷۱۸۰
اقتصادنیوز: آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار کودک در جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند.
بیانیه هشدارآمیز آنروا / بیش از ۱۳ هزار کودک در غزه کشته شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آژانس آنروا در بیانیه‌ای با انتقاد از ادامه جنگ در غزه اعلام کرد که براساس گزارش یونیسف، تاکنون بر اثر جنگ در غزه ۱۳ هزار و ۷۵۰ کودک به شهادت رسیده‌اند.

المیادین گزارش داد، آنروا افزوده است که مقامات رژیم اشغالگر از ارائه کمک‌های حیاتی به هزاران پناهنده فلسطینی جلوگیری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، جلوگیری از ورود کمک‌های انسان دوستانه به غزه توسط اشغالگران، سیستم بشردوستانه در این باریکه جنگ زده را در معرض خطر بیشتر قرار می‌دهد و منجر به عواقب جدی در سطوح بشردوستانه و حقوق بشر می‌شود.

خبر مرتبط
سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است

اقتصادنیوز: معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه ایرلند در جریان یک نشست خبری مشترک با کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه به خبرنگاران، گفت: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید