پیام مهم پوتین به کشورهای عضو ناتو

کدخبر: ۶۳۷۲۳۱
اقتصادنیوز:پوتین گفت که روسیه به دنبال هدف قرار دادن و حمله به کشورهای ناتو یا حمله به لهستان، کشورهای حوزه بالتیک یا جمهوری چک نیست اما اگر غرب برای اوکراین جنگنده‌های اف-۱۶ تامین کند، نیروهای روسی آنها را ساقط می‌کنند.
پیام مهم پوتین به کشورهای عضو ناتو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در جریان گفت‌وگو با خلبان‌های نیروی هوایی روسیه گفت، ائتلاف نظامی ناتو از ۱۹۹۱ و پس از فروپاشی شوروی به سمت روسیه گسترش یافته اما با این حال، مسکو به دنبال حمله به هیچ کشور عضو ناتو نیست.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پوتین ادامه داد: ما تمایلی به حمله نسبت به هیچ کشوری نداریم. این ایده که ما به کشور دیگری چون لهستان، کشورهای بالتیک و جمهوری چک حمله خواهیم کرد، کاملا بی معنی است.

خبر مرتبط
ادعای زلنسکی درباره حمله پوتین به خاک ناتو

اقتصادنیوز: زلنسکی در مصاحبه‌ای مدعی شد که ارتش روسیه می‌تواند به اروپا برود و افزود، در این صورت آمریکا باید از کشورهای اروپایی محافظت کند.

رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به سوالی درباره ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ که غرب قولش را به اوکراین داده، گفت: چنین جنگنده‌هایی اوضاع در اوکراین را تغییر نمی‌دهد. اگر آنها این جنگنده‌ها را به کی‌یف بدهند، چیزی که آنها درباره‌اش صحبت کنند و خلبان‌هایی که اکنون در حال آموزش هستند، این تغییری در وضعیت میدان نبرد ایجاد نمی‌کند.

وی ادامه داد: همانطور که امروز تانک‌ها، وسایل نقلیه زرهی و سایر تجهیزات از جمله موشک اندازهای متعدد را نابود می‌کنیم، این جنگنده‌ها را هم نابود خواهیم کرد.

پوتین ادامه داد، این جنگنده‌ها می‌توانند تسلیحات هسته‌ای حمل کنند. اگر از فرودگاه‌های کشورهای ثالث استفاده شوند، برای ما به اهداف قانونی تبدیل می‌شوند.

گفته‌های پوتین در پی اظهارات دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین مطرح شد که گفته بود این جنگنده‌ها باید ظرف ماه‌های آتی وارد اوکراین شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید