اظهارنظر یک نماینده مجلس درباره جهش تولید

کدخبر: ۶۳۷۴۶۵
اقتصادنیوز:عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،‌ توجه به شرکت های دانش بینان و به رسمیت شناختن بخش خصوصی در اجرای طرح‌های دولتی را از جمله راهکارهای تحقق شعار سال بیان کرد.
اظهارنظر یک نماینده مجلس درباره جهش تولید

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمدحسین فرهنگی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: مقام معظم رهبری در طول یک دهه گذشته بر ضرورت توجه به اقتصاد وتولید تاکید داشتند و بر همین اساس هر سال رویکردهای مختلفی را مورد اشاره قرار دادند؛ تاکید امسال ایشان بر لزوم توجه به مشارکت عمومی و به دنبال آن رشد تولید است.

خبر مرتبط
پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت حلول سال 1403؛ سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

اقتصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.

وی با بیان این‌که «کشورها با توجه به مقوله تولید می‌توانند به خودکفایی برسند»، افزود: همان طور که مقام معظم رهبری اشاره داشتند این روند در حوزه‌های مختلف به خصوص شرکت‌های دانش بنیان با سرعت بیشتری پیش می‌رود؛ ‌این شرکت‌ها با داشتن ابتکارات ارزشمند و اختیار تولید،‌ مورد حمایت قرار گرفته و کالاهایی تولید کردند که نتیجه آن رفتن به سمت فناوری‌های نوین و کاهش هزینه‌ها است. ادامه این فرآیند در کنار حضور سایر فعالان اقتصادی می‌تواند نویدبخش آینده مناسبی برای رسیدن به خودکفایی درعرصه‌های گوناگون باشد.

این نماینده مجلس یکی از راه‌های دستیابی به رشد تولید را توجه به شرکت‌های دانش بنیان دانست و گفت: راه دیگر به رسمت شناختن بخش خصوصی در اجرای طرح‌های دولتی و ارائه مشوق‌هایی به آن‌ها است تا همه امورات کشور در دست دولت نباشد و بخش خصوصی نیز فعالیت موثر داشته باشد؛ رسیدن به این اهداف با داشتن برنامه ریزی منسجم قابل دستیابی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید