واکنش سندرز به کمک تسلیحاتی جدید آمریکا به اسرائیل

کدخبر: ۶۳۷۵۰۰
اقتصادنیوز:سناتور آمریکایی در واکنش به حمایت تسلیحاتی چند میلیارد دلاری آمریکا ازاسرائیل، خواستار توقف هم‌دستی کشورش با جنایات این رژیم شد.
 واکنش سندرز به کمک تسلیحاتی جدید آمریکا به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بسته تسلیحاتی که آمریکا به‌تازگی برای رژیم صهیونیستی اعلام کرد و شامل میلیاردها دلار سلاح و ادوات جنگی است، انتقادهای گسترده‌ای را متوجه پنتاگون کرده است.

 

در روز جمعه آمریکا از تصویب مجوز ارسال میلیاردها دلار تسلیحات جدید به رژیم صهیونیستی خبر داد. مقامات پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا به واشنگتن‌پست اطلاع دادند بسته کمک امنیتی جدید آمریکا به رژیم صهیونیستی شامل بیش از ۱۸۰۰ بمب ۲۰۰۰ پوندی (MK۸۴) و ۵۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی (MK۸۲) است.

خبر مرتبط
درخواست فوری برای برکناری نتانیاهو/ انتخابات جدید در اسرائیل برگزار می شود؟

اقتصادنیوز : رئیس جریان اپوزیسیون اسرائیل خواستار برکناری فوری نتانیاهو و برگزاری انتخابات شد.

«برنی سندرز» عضو مجلس سنای آمریکا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) این اقدام را «وقیحانه» توصیف کرد و نوشت: «آمریکا نمی‌تواند یک روز به نتانیاهو التماس کند که دست از بمباران غیرنظامیان بردارد و روز بعد برایش هزاران بمب ۲۰۰۰ پوندی (۹۰۰ کیلوگرمی) بفرستد؛ بمب‌هایی که می‌توانند تمام ساختمان‌ها را با خاک یکسان کنند.»

این سناتور آمریکایی در ادامه این اقدام کاخ سفید را وقیحانه دانست و نوشت: «ما باید به هم‌دستی خود (با رژیم صهیونیستی) پایان دهیم. دیگر به اسرائیل بمب نفرستید.»

«جف مرکلی» دیگر عضو مجلس سنای ایالات متحده نیز در واکنش به این اقدام دولت آمریکا با انتشار پیامی در ایکس اعلام کرد این کار «از هر نظر اشتباه» است.

این سناتور آمریکایی نوشت وقتی دولت بایدن سلاح‌هایی به رژیم صهیونیستی می‌فرستد که نتانیاهو از آن‌ها برای کشتار کورکورانه فلسطینیان بی‌گناه استفاده می‌کند، فشارهای ظاهری کاخ سفید به این رژیم برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه دیگر اعتباری نخواهد داشت.

یک منبع تخصصی اعلام کرده است که بمب MK۸۴ می‌تواند تا ۳۸ سانتی‌متر در فلز یا ۳.۴ متر در بتن نفوذ کرده و مناطق مسکونی غزه را با خاک یکسان کند. در منطقه‌ای مانند غزه که تراکم جمعیت در آن بسیار بالا است، استفاده از این بمب‌ها غیرنظامیان فلسطینی را در معرض خطر فجیعی قرار خواهد داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید