اعتراف سنگین تحلیلگر اسرائیلی/ اسرائیل در باتلاق خودساخته فرو رفته است

کدخبر: ۶۳۷۵۱۸
اقتصادنیوز: دو تحلیلگر اسرائیلی با اشاره به ناتوانی این رژیم در به دست گرفتن کنترل نوار غزه با وجود کشته و زخمی شدن هزاران نظامی اشغالگر به ناکامی این رژیم در دستیابی به اهدافش اذعان کردند.
اعتراف سنگین تحلیلگر اسرائیلی/ اسرائیل در باتلاق خودساخته فرو رفته است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «رونین برگمن» تحلیلگر سیاسی و نظامی صهیونیست در مقاله ای در روزنامه عبری یدیعوت آحارنوت نوشت: باید به صراحت اعلام کنیم که همه چیز معلق است و اسرائیل در میدان نبرد در حال درجا زدن است. درواقع تمرکز اسرائیل بر باتلاقی است که خودش آن را به وجود آورده است.

خبر مرتبط
تأکید وزرای خارجه این 3 کشور بر لزوم توقف جنگ غزه

اقتصادنیوز :​وزرای خارجه مصر، اردن و فرانسه طی نشستی در قاهره بر لزوم توقف جنگ غزه تأکید کردند.

برگمن تأکید کرد: وضعیت اسرائیل در صحنه سیاسی و بین المللی هر لحظه وخیم‌تر می‌شود.

این تحلیلگر صهیونیست افزود: ارتش اسرائیل براساس طرح‌های ویژه، هیچ کدام از اهدافش را محقق نکرده است. برخلاف آنچه انتظار می‌رفت در پایان مرحله دوم عملیاتش در پایان دسامبر به آن دست یابد، هیچ گونه کنترل عملیاتی بر سراسر نوار غزه ندارد.

«یوسی یوشع» تحلیلگر صهیونیست دیگر نیز در تحلیلی برای یدیعوت آحارنوت نوشت: از ابتدای جنگ تاکنون ۵۹۸ نظامی اسرائیلی کشته و چندین هزار نظامی دیگر زخمی شده اند.

یوشع افزود: فقط در ابتدای هفته گذشته، سازمان توانبخشی اسرائیل اعلام کرده است تاکنون ۶ هزار و ۴۰۰ زخمی جنگ غزه را پذیرش کرده است و احتمال دارد شمار این افراد افزایش یابد. از این رو ارتش اسرائیل نیازمند منابع بیشتری برای تأمین نیرو خواهد بود.

خبر مرتبط
تداوم حملات اسرائیل به نوار غزه/ فرود بمب های قوی بر سر مردم غزه

اقتصادنیوز:حمله های اسرائیل به مناطق مختلف غزه از جمله جنوب آن با بمبهای قوی امروز نیز ادامه یافته است.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

خبر مرتبط
قتل عام 400 فلسطینی در اطراف بیمارستان شفا غزه

اقتصادنیوز :دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در غزه شنبه شب اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل در اطراف بیمارستان شفا در این باریکه به شهادت رسیده‌اند.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید