رد پای حمله تروریستی مسکو به کی‌یف رسید

کدخبر: ۶۳۷۵۶۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه رسما از اوکراین خواست مقامات دخیل در حمله تروریستی مسکو را تحویل این کشور دهد.
رد پای حمله تروریستی مسکو به کی‌یف رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،‌ وزارت خارجه روسیه طی بیانیه‌ای یکشنبه شب اعلام کرد که تحقیقات فدراسیون روسیه نشان می‌دهد که رد پای حملات تروریستی اخیر در روسیه به اوکراین ختم میشود و مسکو از کی‌یف خواسته افراد دخیل در این حملات را بازداشت و استرداد کند.

خبر مرتبط
جزئیات تازه از حمله تروریستی مسکو/ کشف یک کیف پول دیجیتال منتسب به داعش خراسان

اقتصادنیوز: خبرگزاری روس از شناسایی یک «کیف پول دیجیتال» خبر داد که به «داعش خراسان» منتسب بوده و احتمال دارد متعلق به تروریست‌هایی باشد که هفته گذشته به سالن کنسرتی در مسکو حمله کردند.

بنا به گفته وزارت خارجه روسیه، «واسیل مالجوک»، رئیس سرویس امنیت ملی اوکراین از جمله افرادی است که متهم به دست داشتن در این حملات بوده و کی‌یف تعهدات خود در خصوص معاهده مبارزه با تروریسم را نقض کرده و مسئولیت اقداماتش متوجه مقامات اوکراین است.

خبر مرتبط
حمله تروریستی مسکو برنامه های المپیک 2024 پاریس را لغو کرد؟

اقتصادنیوز :سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه به مقامات این کشور توصیه کرده‌اند تا برنامه‌های افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را به دلیل نگرانی‌های امنیتی لغو کنند.

حومه شهر مسکو دو هفته پیش شاهد حمله تروریستی مرگباری بود که طی آن ده‌ها نفر کشته و یا زخمی شدند. علی رغم اینکه داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته، مسکو، کی‌یف را به دست داشتن و تحریک این عناصر دخیل می‌داند.

خبر مرتبط
مجازات سخت در انتظار عاملان حمله تروریستی مسکو

اقتصادنیوز :تروریست‌هایی که به سالن کنسرت کروکوس مسکو حمله کردند، باید تحت شرایطی بسیار سخت در حبس باشند.

دیروز شنبه کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که این کمیته موفق شده، هویت 134 نفر را که در نتیجه حمله تروریستی در کروکوس جان خود را از دست داده اند مشخص کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید