گزارش تکان‌دهنده دیده‌‌بان حقوق بشر از شهدای بیمارستان شفا

کدخبر: ۶۳۷۷۴۲
اقتصادنیوز: دیده‌ بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که در حمله اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه یک هزار و ۵۰۰ نفر کشته، زخمی و مفقود شدند.
گزارش تکان‌دهنده دیده‌‌بان حقوق بشر از شهدای  بیمارستان شفا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیده‌ بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ارتش رژیم صهیونیستی بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی را در اطراف بیمارستان شفا در غزه تخریب کرده و آتش زده است.

خبر مرتبط
افشاگری تکان‌دهنده از جنایات اسرائیلی‌ها در بیمارستان شفا

اقتصادنیوز: اظهارات منابع بیمارستانی غزه عمق جنایات صهیونیست‌ها در تخریب کامل بیمارستان شفا در غزه را نشان می‌دهد.

این نهاد بین‌المللی در این گزارش افزوده است که حداقل ۲۲ بیمار در نتیجه محاصره بیمارستان شفا توسط نظامیان اسرائیلی و محروم شدن از درمان و مراقبت پزشکی جان خود را از دست داده و به شهادت رسیدند.

در این گزارش آمده است که در جنایت و کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان شفا و مناطق مجاور آن حدود یک هزار و ۵۰۰ فلسطینی کشته، زخمی و مفقود شدند که نیمی از آنها زن و کودک بودند.

خبر مرتبط
قتل عام 400 فلسطینی در اطراف بیمارستان شفا غزه

اقتصادنیوز :دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در غزه شنبه شب اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل در اطراف بیمارستان شفا در این باریکه به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
ادامه تهدیدات و بمباران بیمارستان شفا توسط اسرائیل/ جنایات ادامه دارد

اقتصادنیوز: دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه اعلام کرد که براساس اطلاعات به دست آمده، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی، بیش از ۲۰۰ آواره فلسطینی پناه گرفته در بیمارستان شفا را قتل عام و بیش از یک هزار آواره دیگر را بازداشت کرده‌اند.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید