خواسته پاکستان از شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران

کدخبر: ۶۳۷۸۳۰
اقتصادنیوز: وزارت امورخارجه پاکستان حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد و آن را نقض حاکمیت سوریه و قوانین بین‌المللی خواند.
خواسته پاکستان از شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت امورخارجه پاکستان امروز (سه‌شنبه) با انتشار بیانیه‌ای حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که  این حمله نقض غیرقابل قبول حاکمیت سوریه و تضعیف ثبات و امنیت آن است و این اقدام نقض قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل محسوب می‌شود.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وارت اموخارجه پاکستان در ادامه بیاینه خود افزود: ما عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان و مردم و دولت ایران ابراز می‌کنیم.

این وزارت‌خانه همچنین خاطر نشان کرد که بر اساس کنوانسیون وین درخصوص روابط دیپلماتیک در سال ۱۹۶۱، حملات علیه دیپلمات ها یا مراکز دیپلماتیک غیرقانونی است.

خبر مرتبط
انهدام یک شبکه تروریستی در پاکستان /عاملان چه عملیاتی را طراحی کرده بودند؟ +جزئیات

اقتصاد نیوز :پاکستان با اشاره به متلاشی شدن یک شبکه تروریستی طراح حمله اخیر به مهندسان چینی در این کشور اعلام کرد که عامل انتحاری این حمله یک تبعه افغانستانی بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که اقدام غیرمسئولانه نیروهای صهیونیستی موجب تشدید تنش‌ها در منطقه‌ای می‌شود که در حال حاضر ناآرام است.

وزات امورخارجه پاکستان تصریح کرد: ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم که از ماجراجویی اسرائیل در منطقه و اقدامات غیرقانونی آن در حمله به همسایگان و هدف قرار دادن مراکز دیپلماتیک خارجی جلوگیری کند.

روز دوشنبه رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد. که در نتیجه آن، بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

خبر مرتبط
رموز کودتای نرم ارتش پاکستان/ چرا مهره‌های برنده، بازنده شدند؟

اقتصادنیوز: گروهی از ناظران می گویند حزب تحریک انصاف قربانی همان سیاستی شد که زمانی با توسل بدان بر کرسی قدرت نوشت. حالا نیز معادلات در پاکستان تغییری نکرده و برگ برنده در دستان کسانی است که به نظامیان نزدیک هستند.

در جریان این حمله هوایی  هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

در پی این حمله، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوری خود ضمن تشکر از حضور وزیر خارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، گفت: نتانیاهو به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی رژیم اسرائیل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه‌طلبانه صهیونیست‌ها، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است.

وزیر امورخارجه ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانست و مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید