آنروا: اسرائیل مانع رسیدن کمک‌ها به شمال نوار غزه می شود

کدخبر: ۶۳۸۰۹۰
اقتصادنیوز : آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) اعلام کرد که اسرائیل همچنان از ورود نیروهای این آژانس به شمال نوار غزه به منظور توزیع کمک‌ها جلوگیری می‌کند.
آنروا: اسرائیل مانع رسیدن کمک‌ها به شمال نوار غزه  می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) در بیانیه ای اضافه کرد: ۱۷۶ نیروی ما از ابتدای جنگ در نوار غزه به شکل وحشتناکی کشته شده‌اند.

براساس این بیانیه، بیش از نیمی از کمک های ارسالی به نوار غزه در ماه گذشته از طریق دو گذرگاه «کرم ابوسالم» و «رفح» توسط این آژانس انجام شده است.

خبر مرتبط
افشای طرح اسرائیل برای انحلال آنروا

اقتصادنیوز: منابعی در سازمان ملل اعلام کردند که طرح انحلال آنروا با این هدف از سوی اسرائیل ارائه شده که اگر گرسنگی در غزه اتفاق افتاد، سازمان ملل همدست و شریک در آن شناخته نشود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون ۳۲هزار و ۹۱۶ فلسطینی در غزه شهید و ۷۵ هزار و ۴۹۴ نفر هم مجروح شدند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید