حمله موشکی حزب الله به 2 پایگاه اسرائیل

کدخبر: ۶۳۸۱۰۱
اقتصادنیوز : منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از هدف قرار گرفتن ۲ پایگاه ارتش اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین خبر دادند.
 حمله موشکی حزب الله به 2 پایگاه اسرائیل

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه المیادین در این باره گزارش داد: پادگان برانیت و مواضع اطراف آن هدف مستقیم موشک از خاک لبنان قرار گرفتند.

در همین راستا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی پایگاه «الراهب» و تجمع نظامیان دشمن در اطراف آن را با موشک هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
حمله حزب الله به مقر فرماندهی ارتش اسرائیل/ گردان لیمان هدف قرار گرفت

مقر فرماندهی گردان لیمان واقع در شمال فلسطین اشغالی از سوی مقاومت اسلامی لبنان هدف قرار گرفت.

«زرعیت»، «نطوع»، «فسوطه»، «شومیرا» و «شتولا» در الجلیل علیا به صدا درآمد.

این شبکه همچنین گزارش داد: در این حمله ۶ موشک به سمت پایگاه‌های ارتش اسرائیل در الجلیل علیا و در مجاورت شهرک «عیتا الشعب» پرتاب شد.

بمباران متقابل حزب‌الله و نیروهای اشغالگر در مرز جنوبی لبنان با گسترش و نوع حملات، علی‌رغم تلاش‌های دیپلماتیک با هدف مهار بحران همچنان ادامه دارد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • بررسی روند ۷ ساله نشان می دهد

   اقتصادنیوز: بررسی قیمت نسبی میان قند و شکر در هفت سال گذشته نشان می‌دهد قیمت نسبی میان این دو کالا حول میانگین نوسان…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی