آزمایش موشکی جدید کره‌شمالی ، واکنش انگلیس را برانگیخت

کدخبر: ۶۳۸۱۱۲
اقتصادنیوز : یکی از سخنگوهای وزارت خارجه انگلیس جدیدترین آزمایش موشکی از سوی کره‌شمالی را «نقض» چندین قطعنامه شورای امنیت دانست و مدعی شد که این امر «صلح و ثبات» در شبه جزیره کره را «بی‌ثبات» می‌کند.
 آزمایش موشکی جدید کره‌شمالی ، واکنش انگلیس را برانگیخت

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این سخنگو در بیانیه‌ای اعلام کرد: آزمایش موشک بالستیک کره شمالی که روز سه‌شنبه انجام شد، نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است. آزمایش‌های موشکی غیرقانونی از سوی کره شمالی باعث بی‌ثباتی صلح و امنیت در شبه جزیره کره می‌شود.

خبر مرتبط
جزئیات آزمایش موشک مافوق صوت جدید کره شمالی/ این موشک چقدر برد دارد؟

کره شمالی تایید کرد که یک موشک مافوق صوت میانبرد جدید با سوخت جامد را زیر نظر کیم‌جونگ اون آزمایش کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام مسئول در وزارت خارجه انگلیس در ادامه گفت: لندن قویا از پیونگ‌یانگ می‌خواهد تا از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز بیشتر دست بردارد، به مذاکره بپردازد و اقدامات معتبری در راستای خلع سلاح اتمی انجام دهد.

خبرگزاری رسمی کره‌ شمالی امروز چهارشنبه گزارش داد، کیم جونگ اون بر نخستین آزمایش موشک بالستیک «هوآسونگ – ۱۶بی» را که یک موشک بالستیک با سوخت جامد میان برد جدید فراصوت است، نظارت کرد. این موشک ۱۰۰۰ کیلومتر مسافت را پیمود.

این رسانه دولتی کره شمالی همچنین گزارش کرد، هدف از پرتاب این موشک جدید تایید مشخصات فنی طراحی شده و تایید قابلیت اطمینان سیستم تسلیحاتی بوده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید