ادعای تازه انگلیس درباره کره شمالی

کدخبر: 443376
وزیر دفاع انگلیس مدعی شد، ناو متعلق به این کشور در دریای شرق چین، کشتی‌هایی را شناسایی کرده که مظنون به نقض تحریم‌ها علیه کره شمالی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه مدعی شد، اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد کره شمالی در حال دور زدن تحریم‌های غرب است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام انگلیسی ادعا کرد: «[ناو] اِچ‌اِم‌اِس ریچموند که در دریای شرق چین مستقر است، کشتی‌هایی را شناسایی کرده که مظنون به نقض تحریم‌های سازمان ملل هستند و کشتی‌هایی را ردیابی کرده که فاقد پرچم "واحد هماهنگی اجرا" [تحریم‌ها] بوده‌اند».

والاس در بیانیه‌ای مدعی شد، «کشتی‌هایی متعدد با ملیت‌های مختلف» تحریم‌ها علیه کره شمالی را نقض کرده‌اند.

 کره شمالی روز سه‌شنبه از برنامه انگلیس در استقرار دائمی دو رزمناو در منطقه آسیا و اقیانوسیه انتقاد کرد و آن را «تحریک آمیز» خواند.

ماه گذشته یک مقام وزارت خارجه کره شمالی از سخنان والاس که کره شمالی و چین را به تلاش برای انزوای کره جنوبی و ژاپن و تهدید علیه تردد دریایی در منطقه   متهم کرده بود، انتقاد کرد.

این مقام وزارت خارجه کره شمالی گفت: «این یک نوع اقدام تحریک آمیز علیه ما است و انگلیس با اعزام رزمناوهای خود به آسیا و اقیانوسیه وضعیت را تشدید می‌کند.»

این مقام کره شمالی با بیان این که  تهدید بهانه‌ای برای حضور انگلیس در منطقه است، افزود:«این تنها منجر به مقاومت شدید کشورهای منطقه و تنش در شرایط حساس منطقه خواهد شد.

در ماه می گذشته، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از عزم خود برای دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی  سخن گفته بود. «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز گفته بود که واشنگتن در سیاست خود در قبال کره شمالی تجدید نظر کرده و دیگر بر سیاست چانه‌زنی و خرید زمان تکیه نخواهد کرد. 

اظهار نظر درباره مذاکرات با کره شمالی درحالی‌ است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا سه بار به صورت چهره به چهره با رهبر کره شمالی دیدار و در زمینه خلع سلاح اتمی در قبال رفع تحریم‌ها مذاکره کرد اما در نهایت این مذاکرات به دلیل زیاده خواهی‌های آمریکا به بن‌بست رسید و ناکام ماند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما