سفیر ایران در سوریه:حق پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان محفوظ است

کدخبر: ۶۳۸۱۸۳
اقتصادنیوز: سفیر ایران در سوریه گفت: طبق قوانین بین‌المللی، حق پاسخ برای جمهوری اسلامی ایران نسبت به جنایت انجام شده از سوی اسرائیل محفوظ است.
سفیر ایران در سوریه:حق پاسخ  به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان محفوظ است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «حسین اکبری» روز چهارشنبه و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جنایتی که رژیم صهیونیستی در روز دوشنبه علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داد و به کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد، در دنیا بی‌سابقه است، خاطرنشان کرد: جنایت انجام شده خلاف معاهدات و مقررات بین المللی است.

خبر مرتبط
پیکر شهدای حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، در حرم حضرت رقیه(س) تشییع شد

اقتصادنیوز: پیکر شهدای حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق در حرم حضرت رقیه(س) تشییع شد.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در طول ۶ ماه گذشته اقدام به انجام جنایت‌های بی‌شماری علیه ملت فلسطین و غزه کرده است، در بخشی از صحبت‌های خود به موضوع به شهادت رسیدن تعدادی از مستشاران و نیروهای نظامی ارشد ایران در جریان حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: قطعاً این شهدا اراده ما را برای مبارزه و نابودی این رژیم تقویت می‌کند و روابط بین کشورهای محور مقاومت را عمیق‌تر می‌کند.

خبر مرتبط
خبر فوری/ انتشار بیانیه شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران

اقتصادنیوز: معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت مسکو پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق را منتشر کرد.

اکبری با بیان اینکه طبق قوانین بین‌المللی حق پاسخ برای ما در برابر جنایت انجام شده از سوی رژیم صهیونیستی محفوظ است ، تصریح کرد: ‌ما از همه کشورهایی که این اقدام جنایتکارانه را محکوم کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

اکبری با بیان اینکه ایران و سوریه از دهه‌ها پیش به ماهیت حقیقی این رژیم که بر پایه ترور بنا شده است پی برده‌اند، گفت: امروز همه دنیا این حقیقت را متوجه شده‌اند.

خبر مرتبط
ترکیه حمله به کنسولگری ایران را محکوم کرد

وزارت امور خارجه ترکیه تجاوز اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که انتظار جمهوری اسلامی ایران از سازمان ملل در برابر جنایات انجام شده از سوی رژیم صهیونیستی چیست،خاطرنشان کرد: سازمان ملل باید از اعتبار خود دفاع کند و اگر چنین کاری را نکند به  اعتبار آن و کشورهای عضو آن خدشه وارد می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید