سردار سلامی در پیش خطبه‌ نماز جمعه تهران

سردار زاهدی اسطوره ای جاودان و شخصیتی شبه افسانه ای است

کدخبر: ۶۳۸۴۷۸
اقتصادنیوز : فرمانده کل سپاه سردار شهید زاهدی را یک اسطوره جاودان و شخصیتی شبه‌افسانه‌ای از جهاد توصیف کرد که بعد از خاتمه دفاع مقدس به همراه فرمانده جاودانه جبهه‌های مقاومت حاج قاسم سلیمانی در لبنان و سوریه برای ساخت قدرتی عظیم دربرابر اسرائیل مجاهدت کرد.
 سردار زاهدی اسطوره ای جاودان و شخصیتی شبه افسانه ای است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار حسین سلامی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه روز قدس امسال متفاوت از ایام قدس سالهای دور و نزدیک است، اظهار کرد: این روز با ابتکار و اعجاز ذهنی رهبر کبیر انقلاب اسلامی به‌عنوان روز تمرکز جهان بر موضوع فلسطین نامگذاری شد. ما امروز شاهد بدرقه آسمانی ملت بزرگ ایران از هفت ستاره درخشان و پرفروغی هستیم که در سرزمین مبارک پیرامون مسجد الاقصی به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند. مسافران قدس امروز و در این لحظه‌های مقدس بر دست مردم ما در حال عروج به عرش اعلا هستند تا در جوار رحمت واسعه الهی روزی‌خوار شوند.
وی افزود: سرلشکر شهید محمدرضا زاهدی یک مجاهد پرافتخار، اهل وعده صادق، اهل ذکر، اهل اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر بود. او ۴۳ سال لباس جهاد به تن داشت. او همرزم شهید حسین خرازی، احمد کاظمی و سپهبد شهید قاسم سلیمانی بود. او یک اسطوره جاودان و شخصیتی شبه‌افسانه‌ای از جهاد بود که بعد از خاتمه دفاع مقدس به همراه فرمانده جاودانه جبهه‌های مقاومت حاج قاسم سلیمانی در لبنان و سوریه برای ساخت قدرتی عظیم دربرابر صهیونیست‌ها مجاهدت کرد.

فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: او انسانی وارسته، بیزار از دیده‌شدن، خودشیفتگی، خودآرایی و خودنمایی بود. او انسانی متقی، مومن، مجاهد و جانباز بود. توصیف این انسان ناشناخته که اینک اهل آسمان او را بهتر از اهل زمین می‌شناسند کار آسانی نیست.

سلامی با بیان اینکه سرلشکر زاهدی همیشه مشتاق شهادت بود، یادآور شد: او شهادت در راه خدا را بر هرچیز دیگر ترجیح می‌داد. او از زنجیره نورانی شهیدانی بود که از اینجا هجرت کردند تا در شرق مدیترانه از ناموس و سرزمین، منزلت، آبرو و امنیت و اعتبار مسلمانان دفاع کنند. شهیدان همدانی، الله‌دادی، شاطری و سیدرضی از این شهیدان هستند که نماد حمایت ما از مظلومان و مستضعفان بودند.
وی افزود: محمدمهدی حاج‌رحیمی نیز نجیب و توانا و بیزار از شناخته‌شدن بود. او از نسل شهیدانی همچون حاج حسن ایرلو بود که آن استقامت مثال‌زدنی را حمایت کردند. شهیدانی که در کنار آنان بودند نیز مشق جهاد می‌کردند تا امنیت سرزمین‌های مسلمانان را حفظ کنند.
فرمانده کل سپاه پاسداران با قدردانی از اقدامات نیروی زمینی سپاه و فرمانده انتظامی کشور در مقابله با تروریست‌ها در جنوب شرق ایران، گفت: آنان در مقابله با گروه‌های شرور حمایت‌شده از سرویس‌های جاسوسی دشمنان، توانستند زیباترین نقش یک مقاومت و دفاع شجاعانه را در جنوب کشورمان به زیبایی رقم بزنند و اجازه ندهند هیچکدام از آن مهاجمان شرور سر سالم به جهنم ببرند بلکه آنان را با قدرت و اقتدار الهی خویش تماماً به درک واصل کردند. بر این شهیدان سرافراز و خانواده‌های آنان درود می‌فرستیم و برای بازماندگان این نسل فداکار از خداوند صبر و اجر صبر مسئلت داریم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی