تلاش آمریکا برای عضویت اوکراین در ناتو/ ایلان ماسک: فیلم آخرالزمان هسته‌ای این‌گونه شروع می‌شود!

کدخبر: ۶۳۸۷۳۹
اقتصادنیوز: «ایلان ماسک» سرمایه‌دار و کارآفرین میلیاردر آمریکایی می‌گوید تعهد وزیر خارجه آمریکا نسبت به عضویت اوکراین در ناتو، شبیه صحنه‌ فیلمی درباره «آخرالزمان هسته‌ای» است.
تلاش آمریکا برای عضویت اوکراین در ناتو/ ایلان ماسک: فیلم آخرالزمان هسته‌ای این‌گونه شروع می‌شود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا طی نشست ناتو در بروکسل ضمن تاکید بر روابط سخت و محکم کشورش با دیگر اعضای ناتو گفت که اوکراین در نهایت در این ائتلاف نظامی عضو خواهد شد.

خبر مرتبط
علت عدم پذیرش اوکراین در ناتو مشخص شد

اقتصادنیوز: نیویورک تایمز خبر داد: آلمان و آمریکا نسبت به پذیرش کی‌یف برای پیوستن به ناتو تعلل می‌کنند.

در همین رابطه، «ایلان ماسک» مدیرعامل شرکت‌های «تسلا» و «اسپیس‌ایکس» در شبکه اجتماعی ایکس که خود نیز مالک آن است، نوشت: «به معنای واقعی کلمه فیلم آخرالزمان هسته‌ای این‌گونه شروع می‌شود.»

طبق گزارش راشا تودی، او هم‌چنین ویدیویی از فیلم تلویزیونی آمریکایی «روز بعد» محصول تلویزیون ای‌بی‌سی در سال ۱۹۸۳ را به اشتراک گذاشت.

خبر مرتبط
اعتراف دبیر کل ناتو درباره جنگ روسیه و اوکراین

استولتنبرگ اظهار کرد جنگنده‌های اف-۱۶ راه‌حل معجزه‌آسایی که پیروزی نهایی اوکراین را در جنگ با روسیه رقم بزنند نیستند.

این فیلم جنگ هسته‌ای خیالی میان ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی را به تصویر می‌کشد. این فیلم در سال ۱۹۸۷ برای تماشاگران شوروی نمایش داده شد؛ آن هم زمانی که این دو ابرقدرت در حال مذاکره بر سر یک معاهده کلیدی کنترل تسلیحات هسته‌ای بودند.

ایلان ماسک هم‌چنین پیشتر تاکید کرد که اوکراین در جنگ با روسیه شکست خواهد خورد و موضع کی‌یف در مذاکرات صلح آتی هر روز با گذشت این خصومت‌ها، تضعیف می‌شود.

خبر مرتبط
برنامه ریزی جدید ناتو در اوکراین

اقتصادنیوز : وزیر امورخارجه لهستان با اعلام این خبر که ناتو در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد می‌کند، تاکید کرد که این هیات نمایندگی در جنگ اوکراین شرکت نخواهد کرد.

وی که بارها این اظهار نظرات مشابه را عنوان کرده است، گفت: «زمان آتش‌بس و مذاکرات صلح بین اوکراین و روسیه فرا رسیده است. اوکراین در این جنگ شکست خواهد خورد و هیچ چیز این مسئله را تغییر نخواهد داد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی