پرونده اتهامات آلمان در تسهیل نسل‌کشی غزه فردا بررسی می‌شود

کدخبر: ۶۳۹۰۰۳
اقتصادنیوز: جلسات مقدماتی دیوان بین‌المللی دادگستری برای رسیدگی به پرونده اتهامات آلمان در تسهیل نسل‌کشی و نقض قوانین بین‌المللی در جنگ غزه فردا (دوشنبه)‌ آغاز می‌شود.
پرونده اتهامات آلمان در تسهیل نسل‌کشی غزه فردا بررسی می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری فردا (دوشنبه) برای بررسی شکایت دولت نیکاراگوئه از دولت آلمان مبنی‌بر نقض کنوانسیون نسل‌کشی و تسهیل نسلی‌کشی رژیم اسرائیل در جنگ غزه تشکیل می‌شود.

سباستین فیشر سخنگوی وزارت خارجه آلمان ضمن رد اتهامات وارده در آستانه برگزاری جلسه استماع دادگاه گفت: از موضع قانونی خود در دادگاه دفاع خواهیم کرد.

نیکاراگوئه خوستار آن شده است که دادگاه عالی سازمان ملل دستورات اولیه موسوم به «اقدامات موقت» را مبنی‌بر توقف ارسال کمک‌های آلمان به اسرائیل صادر کند.

دولت نیکاراگوئه از زمان حمایت سازمان‌های مقاومت فلسطینی از انقلاب ساندینیستا در سال ۱۹۷۹ در این کشور، پیوندهای تاریخی مستحکم با مقاومت فلسطین دارد.

با وجود آنکه رژیم اسرائیل اتهام نسل‌کشی در غزه را رد می‌کند اما دیوان بین‌المللی دادگستری با بررسی شکایت دولت آفریقای جنوبی مبنی بر نسل‌کشی این رژیم در غزه موافقت کرده که این موضوع یکی از بی‌سابقه‌ترین انزواهای صهیونیست‌ها در مجامع بین‌المللی تاکنون بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی