یونیفل خواستار آتش بس فوری در غزه شد/ حجم درگیری‌ها نگران‌کننده است

کدخبر: ۶۳۹۲۲۲
اقتصادنیوز: نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) نسبت به تشدید و گسترش درگیری ها میان حزب الله لبنان و اسرائیل هشدار داد.
یونیفل خواستار آتش بس فوری در غزه شد/ حجم درگیری‌ها نگران‌کننده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یونیفل در بیانیه ای اعلام کرد که گسترش تدریجی دایره و حجم درگیری ها فراتر از خط آبی نگران کننده است.

یونیفل در بیانیه مشترک با هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در لبنان، افزود: خشونت و مشکلات مدت زیادی در این منطقه به طول انجامیده و باید متوقف شود و ما از همه طرف ها می خواهیم که به صورت فوری و در چارچوب قطعنامه ۱۷۰۱ به درگیری ها پایان دهند و از همه شیوه ها برای جلوگیری از تشدید خشونت استفاده کنند.

نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان با بیان اینکه مسیر دیپلماسی همچنان باز است، اضافه کرد: باید بار دیگر تلاش ها بر برقراری آتش بس دائم و حل و فصل پایدار درگیری متمرکز شود.

یونیفل تاکید کرد: امروز ضرورت درپیش گرفتن روند سیاسی مبتنی بر اجرای کامل قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت، برای حل و فصل ریشه ای درگیری و تضمین برقراری آرامش پایدار، بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

 با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در حمایت از مردم فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی