جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با فیصل المقداد/ تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل قطعی است

کدخبر: ۶۳۹۲۶۸
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تاکید کرد «تنبیه رژیم متجاوز و جنایتکار اسرائیل قطعی است».
جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با فیصل المقداد/ تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل قطعی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (دوشنبه) به دمشق سفر کرده است، با «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

خبر مرتبط
دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد در دمشق

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سوریه با رییس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از دیدار با المقداد، از حضور همتای سوری و نخست وزیر و سایر وزرا و مسئولان سوری در محل سفارت و دفتر سفیر ایران در دمشق در اولین دقایق پس از وقوع جنایت تروریستی هدف قرار گرفتن ساختمان دیپلماتیک ایران و ابراز همدردی و تسلیت به دولت و مردم ایران قدردانی کرد.

خبر مرتبط
دیدار امیرعبداللهیان با همتای سوری خود در دمشق

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به دمشق، با وزیر امور خارجه سوریه دیدار و رایزنی کرد.

وزیر خارجه ایران گفت: اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی بار دیگر ثابت کرد که این رژیم به هیچ یک از موازین بین‌المللی و هیچ ارزش انسانی پایبند نیست و البته رژیم اسرائیل تنبیه خواهد شد و پاسخ لازم و محکم را دریافت خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران افزود: امنیت سوریه امنیت منطقه است و این دست و پا زدن‌ها و جنایات نتیجه‌ای برای بقای نتانیاهو و رژیم او نخواهد داشت.

امیرعبداللهیان: تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل قطعی است

امیرعبداللهیان با ادای احترام به روح همه شهدای سوری و ایرانی این جنایت تروریستی رژیم اسرائیل تاکید کرد: چنین حوادثی اراده و انسجام ایران و سوریه را برای ثبات و امنیت در منطقه و متوقف کردن رژیم صهیونیستی در منطقه راسخ تر می کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با تشریح تلاش ها و اقدامات دیپلماتیک و حقوقی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در قبال جنایت رژیم صهیونیستی در دمشق گفت: «ما مسئولیت دولت آمریکا به‌عنوان حامی تمام عیار رژیم صهیونیستی را از طریق مناسب دیپلماتیک به مقامات این کشور تاکید کردیم؛ همچنین همه کشورهای جهان را در جریان عبور رژیم صهیونیستی از تمامی خطوط قرمز و نقض قوانین و معاهدات و حقوق بین‌المللی قرار دادیم.

او تاکید کرد تنبیه رژیم متجاوز و جنایتکار اسرائیل قطعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی