ادعای آمریکا درباره انهدام سامانه دفاع هوایی و پهپاد یمنی

کدخبر: ۶۳۹۳۶۴
فرماندهی مرکزی آمریکا مدعی شد که یک سامانه دفاع هوایی، یک مرکز کنترل زمینی و یک پهپاد نیروهای یمنی را منهدم کرد.
ادعای آمریکا درباره انهدام سامانه دفاع هوایی و پهپاد یمنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که روز دوشنبه به وقت محلی صنعا پایتخت یمن «یک سامانه دفاع هوایی با ۲ موشک آماده پرتاب، یک مرکز کنترل زمینی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها و یک پهپاد را بر فراز دریای سرخ منهدم کرد.»

بر اساس این بیانیه، نیروهای آمریکا و ائتلاف خسارت یا جراحتی گزارش نکرده‌اند.

سنتکام همچنین ادعا کرد که روز یکشنبه «یک موشک بالستیک ضدکشتی از مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن به سمت خلیج عدن، جایی که یک کشتی ائتلاف، کشتی باری M/V Hope Island را اسکورت می‌کرد، شلیک شد.»

این کشتی تحت مالکیت انگلیس قرار دارد و با پرچم جزایر مارشال حرکت می‌کند. در این مورد نیز گزارشی از خسارت یا جراحت منتشر نشده است.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده است که هدف از این عملیات فقط دفاعی خواهد بود.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی