سناتور آمریکایی: اقدامات اسرائیل در غزه نسل کشی است

کدخبر: ۶۳۹۴۸۶
اقتصادنیوز : «الیزابت وارن» سناتور دموکرات آمریکایی در اظهاراتی گفت که دادگاه‌های بین‌المللی می‌توانند اقدامات اسرائیل را در غزه نسل‌کشی تفسیر کنند و شواهد زیادی هم برای این امر دارند.
 سناتور آمریکایی: اقدامات اسرائیل در غزه نسل کشی است

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، این سناتور دموکرات ایالت ماساچوست در مرکز اسلامی بوستون در پاسخ به سوال یکی از حاضران که پرسید: «آیا گمان می کند که اسرائیل در غزه مرتکب نسل کشی شده است یا خیر»، افزود: «از نقطه نظر قانونی، من معتقدم که آنها [قضات دادگاه های بین المللی] متوجه می شوند که این یک نسل‌کشی است و شواهد زیادی برای این کار دارند».

خبر مرتبط
جنایت جدید اسرائیل در غزه/ شهردار المغازی ترور شد

اسرائیل شهردار یکی از شهرهای مرکزی نوار غزه را به شهادت رساند.

وی سپس ادامه داد: «از نظر من مهمتر آن است که بگویم آنچه اسرائیل انجام می دهد اشتباه است. گرسنگی دادن کودکان و غیرنظامیان برای اینکه بخواهید آنها را مجبور به انجام خواسته های خود کنید، اشتباه است».

این سناتور آمریکایی تشریح کرد: انداختن بمب‌های دوهزار پوندی در مناطق پرجمعیت غیرنظامی اشتباه است. فکر می‌کنم می شود با تشریح اقداماتی که در حال وقوع است، استدلال مؤثرتری داشته باشم.»

سخنگوی وارن در بیانیه‌ای در همین زمینه اعلام کرد که این سناتور ایالت ماساچوست «درباره روند حقوقی جاری در دیوان بین‌المللی دادگستری اظهار نظر کرده و نظرات شخصی خود را به زبان نیاورده است».

دیوان بین‌المللی دادگستری در ماه ژانویه (دی ماه)، به ۶ اقدام اضطراری رای مثبت داده و به اسرائیل دستور داد تا با تمام توان مانع اقداماتی شود که ممکن است مغایر با کنوانسیون نسل‌کشی ۱۹۴۸ باشد و اطمینان یابد که نیروهای نظامی آن مرتکب نسل کشی نمی شوند.

وارن در بخش دیگری از سخنانش همچنین از سیاست‌های دولت جو بایدن در قبال رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و خواستار آتش‌بس و مشروط کردن حمایت های واشنگتن از تل آویو شد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی