تاکید بورل بر دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایدار/ نباید اجازه حمله به رفح را بدهیم

کدخبر: ۶۳۹۵۳۹
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر مساله آتش‌بس گفت که «خروج نیروهای اشغالگر احتمالا نوعی تاکتیک» باشد و نباید اجازه داد که حمله زمینی به رفح صورت بگیرد.
تاکید بورل بر دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایدار/ نباید اجازه حمله به رفح را بدهیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: هیچ راه‌حل نظامی برای این درگیری وجود ندارد. حتی حذف حماس در غزه به صورت نظامی مشکلات اساسی را حل نخواهد کرد. دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایدار ضروری است.

خبر مرتبط
پیام مهم بورل به اتحادیه اروپا

اقتصادنیوز : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که«چتر دفاعی» آمریکا بر فراز اروپا ممکن است به زودی بسته شود، به طوری که اتحادیه اروپا باید تنها به خود تکیه کند، حتی در داخل ناتو.

با عقب‌نشینی نیروهای صهیونیست از جنوب غزه، ساکنان خان یونس وارد شهر خود شده‌اند؛ شهری که اکنون به دلیل تجاوزات و جنایات ارتش رژیم صهیونیستی به ویرانه‌ای تبدیل شده است.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با تلویزیون بی‌بی‌سی که بخشی از اظهاراتش را در صفحه «ایکس» خود نیز منتشر کرده، گفت: «آتش‌بس و آزادی بی‌قید و شرط تمامی اسرا. هر دو این درخواست‌ها بخشی از قطعنامه ۲۷۲۸ شورای سازمان امنیت ملل است و ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم آن را اجرا کنند.»

خبر مرتبط
بورل: کانال‌های ارتباطی خود با ایران را حفظ می کنیم/ انصارالله یمن مستقل عمل می‌کند

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ گفت آن‌ها مستقل عمل می‌کنند و در تصمیم‌گیری‌های خود تحت کنترل ایران نیستند.

او علاوه بر اینکه عقب‌نشینی نیروهای صهیونیست را اقدامی «احتمالا تاکتیکی» خواند، گفت: «ما همچنان از اسرائیل می‌خواهیم که به رفح حمله نکند.»

بورل با اشاره به کشته شدن هفت تن از امدادگران سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» عنوان کرد: پس از کشتار این هفت نفر، اسرائیل برخی از گذرگاه‌ها را بازگشایی کرد تا کمک‌های بشردوستانه بیشتری به جمعیت گرسنه غزه ارائه کند. این یک قدم کوچک است، اما نشان می‌دهد که می‌توان جریان کمک‌ها را افزایش داد و از قحطی جلوگیری کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی