پلوسی به نتانیاهو تاخت/ او فقط به فکر خودش و موفقیت سیاسی‌‌اش است

کدخبر: ۶۳۹۶۲۳
اقتصادنیوز: عضو دموکرات و رئیس سابق کنگره آمریکا گفت: نخست‌وزیر اسرائیل فقط به فکر خودش و موفقیت سیاسی‌ خود است.
پلوسی به نتانیاهو تاخت/ او فقط به فکر خودش و موفقیت سیاسی‌‌اش است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «نانسی پلوسی» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه (به وقت محلی) با اشاره به حمله اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به کاروان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی، اظهار کرد: باید در خصوص کشته شدن کارکنان این سازمان در غزه تحقیقات مستقلی انجام شود.

پلوسی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها موضوعی که برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اهمیت دارد، موفقیت سیاسی خودش است، افزود: نتانیاهو فقط به فکر خودش است و به عقیده من در این شرایط، برگزاری انتخابات زودرس در (رژیم) اسرائیل ضرورت دارد.

خبر مرتبط
تعطیلی نمایندگی دیپلماتیک اسرائیل در مغرب

اقتصادنیوز: سریال تعطیلی مراکز دیپلماتیک اسرائیل به مغرب رسید، در حالی که به کارمندان بسیاری از سفارتخانه‌های اسرائیل دستور داده شده است فعلا به سر کار خود نیایند.

به گزارش ایرنا، مارک پوکان نماینده دموکرات ایالت ویسکانسین در مجلس نمایندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: خبری مهم، نامه ما برای توقف انتقال تسلیحات تهاجمی به (رژیم) اسرائیل اوج گرفت. ۱۶ امضاکننده دیگر به جمع ما پیوستند و شمار امضاکنندگان در کنگره به ۵۶ نفر رسید. یک تغییر در حال رخ دادن است.

پیشتر ۴۰ نماینده کنگره آمریکا که نام پلوسی هم در میان آنها دیده می‌شود در نامه‌ای از بایدن خواستند تا فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و کمک‌های واشنگتن به این رژیم را مشروط کند.

امضای این نامه از سوی نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا به ویژه پلوسی که یکی از مهم‌ترین دموکرات‌های تاریخ آمریکا بوده و برای دهه‌ها مدافع کلیدی روابط آمریکا و (رژیم) اسرائیل محسوب می‌شده است، نشان می‌دهد که جایگاه رژیم صهیونیستی به دلیل اعمال و جنایت‌های وحشیانه ارتش این رژیم در نوار غزه تا چه حد در نزد مردم آمریکا و حزب دموکرات این کشور سقوط کرده است.

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی نیز پیش تر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تهدید کرده و گفته بود که اگر هزاران کامیون حاوی کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه نشود، تمام کمک‌های نظامی آمریکا به این رژیم متوقف خواهد شد.

همچنین تیم کین سناتور دموکرات آمریکایی نیز با تاکید براینکه تحویل تسلیحات تهاجمی به رژیم صهیونیستی تنها موجب افزایش درد و رنج مردم غزه و تشدید اوضاع در منطقه خواهد شد، خواستار جلوگیری از ارسال تسلیحات تهاجمی از سوی آمریکا به این رژیم شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید