تکذیب افزایش ورود کمکهای بشردوستانه به غزه/ کامیونی از بیت حانون وارد نشد

کدخبر: ۶۳۹۹۴۳
مدیر دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در غزه، ادعای اسرائیل درباره افزایش ورود کمک‌ها به این منطقه را تکذیب کرد.
تکذیب افزایش ورود کمکهای بشردوستانه به غزه/ کامیونی از بیت حانون وارد نشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اسماعیل الثوابته با بیان اینکه هیچ یک از وعده‌های رژیم صهیونیستی در خصوص افزایش ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه محقق نشده است، گفت: ما تائید می‌کنیم که هیچ کامیونی از گذرگاه بیت حانون وارد نشده است و هر آنچه اشغالگران تبلیغ می‌کنند، چیزی جز دروغ و اطلاعات نادرست به افکار عمومی نیست.

در حالی که مقام‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند که رکورد ورود ۴۱۹ کامیون کمک‌های بشردوستانه به غزه ثبت شده است، آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز تنها ورود ۲۲۳ کامیون به این منطقه را تائید کرده است.

از سوی دیگر آنروا و سازمان برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کردند که غزه به طور معمول روزانه به حدود ۵۰۰ کامیون کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد و این نیاز گاه به ۷۰۰ کامیون می‌رسد که شامل سوخت، دارو و هر چیزی است که ادامه زندگی به آن وابسته است.

در همین حال سازمان ملل نیز ادعای رژیم صهیونیستی درباره افزایش ورود کمک‌ها به غزه را رد کرده است.

یک مقام ارشد مسائل انسان‌دوستانه سازمان ملل با بیان اینکه رژیم صهیونیستی هنوز هیچ اقدامی در مورد تحقق وعده‌ای که برای افزایش ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه داده بود را انجام نداده است، اظهار کرد: اگرچه اعلامیه‌هایی در این خصوص صادر می‌شود اما هنوز هم شاهد اجرای واقعی و عملی این اعلامیه‌ها نیستیم.

جیمی مک‌گلدریک هماهنگ‌کننده مسائل انسان‌دوستانه سازمان ملل در قدس اشغالی با اشاره به اینکه از چندین ماه پیش خواستار افزایش ورود کامیون‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه شده است، گفت: به صراحت اعلام کرده‌ایم که یک بحران انسانی جدی در شمال غزه وجود دارد و قحطی در آنجا قریب‌الوقوع است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی