تحلیلگر اسرائیلی: هجوم مردم به فروشگاه‌ها نشانه بی‌اعتمادی به ارتش است

کدخبر: ۶۳۹۹۶۸
اقتصادنیوز :یک تحلیلگراسرائیلی با اشاره به ناتوانی بنیامین نتانیاهو در به دست آوردن دستاوردی در حمله به غزه، به بی اعتمادی اسرائیلی ها به ارتش این رژیم اذعان کرد.
 تحلیلگر اسرائیلی: هجوم  مردم به فروشگاه‌ها نشانه بی‌اعتمادی به ارتش است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «عوفر شیلح» تحلیلگر صهیونیست و عضو سابق کنست رژیم صهیونیستی اذعان کرد که عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه به سبب سیاست های بنیامین نتانیاهو با شکست روبه‌رو شده و نه تنها دستاورد نظامی نداشته است بلکه در معرض شرایط سختی از سوی مقاومت فلسطین قرار گرفته است.

خبر مرتبط
شهادت ۲۵ فلسطینی در حمله اسرائیل به غزه

اقتصادنیوز :منابع خبری از شهادت دست‌کم ۲۵ فلسطینی در نوار غزه در جریان آخرین دور از حملات اسرائیل به این باریکه خبر دادند.

این تحلیلگر صهیونیست خروج نیروهای لشکر ۹۸ ارتش رژیم صهیونیستی از خان یونس را گواهی بر ناتوانی ارتش این رژیم در پیشبرد عملیات این رژیم در غزه دانست.

وی به اوضاع بغرنجی که نظامیان این رژیم در جبهه غزه و نیز شمال فلسطین اشغالی در برابر حزب الله دارند هم اشاره کرد.

عوفر شلیح در ادامه با اشاره به صلابت حماس درغزه بیان کرد: چگونه حماس توانست خود را با سرعت در منطقه ای سروسامان دهد که ما آن را اشغال و ویران کردیم؟ حماس امروز دست بالا را درغزه دارد. اوضاع کنونی نشانه ناکارآمدی رویکردی است که فشار نظامی را عاملی برای مجبور کردن حماس به توافق مبادله اسیران قلمداد می کرد.

این تحلیلگر با اشاره به بی اعتمادی صهیونیست‌ها به ارتش این رژیم اعلام کرد: اسرائیلی‌هایی که به مراکز تجاری هجوم آوردند تا آب و غذا تهیه کنند با این رفتار خود نشان دادند که به مقامات و توان ارتش خود اعتمادی ندارند.

وی در پایان گفت: نتانیاهو که حرف های توخالی می زند و از پیروزی مطلق و برچیدن گردان‌های حماس در رفح دم می‌زند، توان پیروزی در جنگ بزرگ را ندارد. تردیدی بزرگ درباره توان نتانیاهو برای تحقق هر دستاوردی وجود دارد.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی