افشاگری بلومبرگ از دیدار محرمانه مقام‌های آمریکا و ونزوئلا

کدخبر: ۶۳۹۹۸۷
اقتصادنیوز :بلومبرگ گزارش داد، مقامات ایالات متحده جلسات مخفیانه‌ای با مقام‌های ونزوئلا داشتند که تلاشی جدید برای رسیدگی به اصلاحات احتمالی دموکراتیک قبل از رسیدن ضرب‌الاجل وضع مجدد تحریم‌ها علیه صنعت نفت این کشور آمریکا لاتین در آوریل امسال محسوب می‌شود.
 افشاگری بلومبرگ از دیدار محرمانه مقام‌های آمریکا و ونزوئلا

به گزارش ایسنا، این روزنامه همچنین نوشت، نمایندگانی از دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با «خورخه رودریگز» نماینده اصلی دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه در مکزیکوسیتی دیدار کرده و به بررسی شرایط انتخاباتی در ونزوئلا پرداختند.

خبر مرتبط
وحشت از ایران آمریکا را به تکاپو انداخت

اقتصادنیوز :وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور در چند روز گذشته با همتایان منطقه‌ای و اروپایی خود برای تلاش در راستای منصرف کردن ایران از پاسخ به حمله اسرائیل علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق تماس تلفنی برقرار کرده است.

همچنین با اینکه جزئیات ویژه مربوط به این مذاکرات هنوز منتشر نشده اما هم شورای امنیت ملی آمریکا و هم وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا از بیان مطلبی درباره این نشست امتناع کرده‌اند.

با اینکه هنوز جزئیات این نشست منتشر نشده اما مشخص است بایدن در تلاش برای مذاکره با ونزوئلا برای پیشبرد انتخابات ریاست جمهوری «آزاد و عادلانه» بوده است اما تاکنون، تلاش‌های ایالات متحده ناموفق بوده است.

از زمانی که دولت واشنگتن تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را در اکتبر ۲۰۲۳ لغو کرد، موارد متعدد توافقات منعقده در باربادوس نقض شده است.

در بخشی از آن توافق آمده بود، انتخابات ریاست جمهوری شفاف و حل و فصل موضوع رد صلاحیت‌های سیاسی در ازای رفع تحریم‌های تاثیرگذار بر بخش‌های نفت، گاز و طلا اجرایی شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی