رئیس اف‌ بی‌آی هشدار داد/ ماجراچیست ؟

کدخبر: ۶۳۹۹۹۴
«کریستوفر ری» مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI) در جلسه‌ای با نمایندگان کنگره نسبت به وقوع یک حمله تروریستی در خاک آمریکا مشابه آنچه که در یک سالن کنسرت در روسیه رخ داد، هشدار داد.
 رئیس اف‌ بی‌آی  هشدار داد/ ماجراچیست ؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، کریستوفر ری روز گذشته (پنجشنبه بیست و سوم فروردین ماه) به وقت محلی اظهار داشت که سازمان متبوعش به طرز فزاینده‌ای نگران وقوع حملاتی در خاک ایالات متحده مشابه آنچه که در سالن کنسرت در روسیه رخ داد، است.

خبر مرتبط
وحشت از ایران آمریکا را به تکاپو انداخت

اقتصادنیوز :وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور در چند روز گذشته با همتایان منطقه‌ای و اروپایی خود برای تلاش در راستای منصرف کردن ایران از پاسخ به حمله اسرائیل علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق تماس تلفنی برقرار کرده است.

وی در ادامه پافشاری بر قانونی کردن بند ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی خطاب به نمایندگان کنگره گفت: در طول سال ها از تجربه کاری به عنوان یک مجری قانون، هرگز تا این اندازه در سایه تهدیدات علیه امنیت عمومی و ملی قرار نگرفته بودیم.

مدیر اف‌بی‌آی سپس ادامه داد: نگرانی اصلی ما این است که افراد یا گروه‌های کوچک از وقایع خاورمیانه برای انجام حملات در خاک آمریکا الهام بگیرند.

وی افزود: اکنون به طور فزاینده‌ای نگران‌ احتمال وقوع حمله‌ای هماهنگ مشابه آنچه که در سالن کنسرتی در روسیه افتاد، هستیم.

در پی وقوع حمله‌ای تروریستی در یک سالن کنسرت در نزدیکی مسکو که داعش مسوولیت آن را به عهده گرفت، بیش از ۱۴۰ نفر کشته شدند.

این پایگاه خبری در ادامه آورده است: رای گیری برای قانونی کردن بند ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی که به آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا اجازه می‌دهد تا نظارت بدون مجوز از غیرآمریکایی‌های خارج از کشور را انجام دهند، روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان شکست خورد.

گروهی از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا پس از آنکه دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ از آنها خواست تا مانع رای آوردن این لایحه شوند، رای به عدم تصویب آن دادند و استدلال کردند که به دنبال حفاظت از حریم خصوصی عموم هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی