اوکراین همچنان به روسیه پشت کرده است!

کدخبر: ۶۴۰۰۲۶
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین امروز (جمعه) گفت، اوکراین در حال حاضر آمادگی‌ای از خود برای گفت‌وگو با روسیه نشان نمی‌دهد.
اوکراین همچنان به روسیه پشت کرده است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درباره اینکه آیا کی‌یف آمادگی مذاکره دارد یا خیر،‌ گفت: نه ما چنین احساسی نداریم. وضعیتی که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین درباره ممنوعیت مذاکرات با روسیه وضع کرد، همچنان وجود دارد.

خبر مرتبط
افشاگری فرانسه از درخواست اوکراین/ ضد حمله جدید در راه است

اقتصادنیوز : یکی از مقام‌های فرانسوی که در مذاکرات با مقام‌های اوکراینی شرکت داشت به روزنامه فیگارو گفت، کی‌یف از پاریس درخواست کرده تا به ارتش اوکراین برای انجام یک ضد حمله جدید در سال ۲۰۲۵ کمک کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی با اشاره به نشست قریب‌الوقوع صلح اوکراین در سوئیس گفت: برگزاری این نشست بدون روسیه منطقی نیست.

پسکوف ادامه داد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آمادگی خود را برای مذاکرات اعلام کرد زمانیکه مذاکرات بر اساس پیش نویس توافق مورد قبول در استانبول بود.

خبر مرتبط
پوتین مدعی شد: روسیه هرگز راه‌حل صلح برای مناقشه اوکراین را رد نکرد

اقتصادنیوز: پوتین در جریان مذاکرات در مسکو با همتای بلاروسی خود گفت: روسیه هرگز راه‌حل صلح برای مناقشه اوکراین را رد نکرده، اما کنفرانسی با موضوع اوکراین که بدون مشارکت روسیه در سوئیس برگزار می‌شود را یک نمایش عجیب و غریب می‌داند.

سخنگوی کرملین همچنین گفت، رویدادهایی مانند مراسم تحلیف ریاست جمهوری روسیه توسط دشمنان به منزله دلیل برای تحریکات بیشتر است اما مسکو می‌داند که چطور در برابر اینها مقاومت کند.

وی افزود: تلاش‌هایی برای مداخله در امور داخلی روسیه همچنان ادامه دارد. مقام‌ها حداکثر تلاش خود را برای تضمین امنیت کشور از جمله امنیت اطلاعاتی انجام می‌دهند.

پسکوف گفت، پیشنهاد برای تعیین کلیسای ارتدوکس روسیه به عنوان یک سازمان تروریستی توسط استونی هوشمندانه نیست.

خبر مرتبط
آماده باش برای حمله تابستانی/خواب آشفته روسیه برای اوکراین+ نمودار

اقتصادنیوز: گروهی از تحلیلگران می‌گویند که یکی از مهم‌ترین اهداف حملات تابستانی روسیه به اوکراین، شهر خارکف است؛ شهری با اهمیت استراتژیک که کرملین در صدد است تا آن را به شهر ارواح تبدیل کند.

اوایل امروز وزیر کشور استونی گفته بود که به پارلمان پیشنهاد می‌دهد تا کلیسای اسقفی مسکو را به عنوان سازمانی تروریستی اعلام کند تا فعالیت‌های این کلیسا در استونی ممنوع شود.

سخنگوی کرملین درباره پیشنهاد وزیر کشور استونی گفت: اصلا نمی‌خواهم به اظهارنظری درباره این پیشنهاد فکر کنم. به هر حال، گفته این آقا اصلا هوشمندانه نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی