اطمینان روسیه از دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به مسکو

کدخبر: ۶۴۰۰۷۷
اقتصادنیوز:نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که هیچ تردیدی در دخالت مستقیم اوکراین در حمله تروریستی اخیر در مسکو وجود ندارد.
اطمینان روسیه از دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به مسکو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، «واسیلی نبنزیا» نماینده دایم روسیه در سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد «درباره دخالت مستقیم اوکراین در حمله تروریستی در سالن کنسرت «کروکوس» تردیدی وجود ندارد؛ همه مسیرها به کی‌یف منتهی می شوند.»

خبر مرتبط
خنثی شدن حمله تروریستی در مسکو/ عامل حمله کشته شد

روسیه اعلام کرد که از یک حمله تروریستی به یکی از کنیسه‌های مسکو جلوگیری کرده است.

سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) فیلم بازجویی عوامل اصلی حمله تروریستی اخیر در مسکو را منتشر کرد.

در پی حمله تروریستی ۲۲ مارس (۳ فروردین) به سالن کنسرت «کورکوس» در منطقه «کراسنوگورسک» مسکو، دست کم ۱۴۵ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند. سرویس امنیت فدرال روسیه روز بعد ۱۱ نفر را به ظن مشارکت در این حمله تروریستی بازداشت کرده، به‌ویژه ۴ نفر متهم در فیلم منتشرشده که با ماشین قصد فرار به اوکراین را داشتند. این مرگبارترین حمله تروریستی است که از اوایل دهه ۲۰۰۰ تاکنون در روسیه رخ می‌دهد.

خبر مرتبط
نقش آمریکا در حادثه تروریستی مسکو صحت دارد؟

اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی آمریکا هر گونه دست داشتن این کشور در حمله تروریستی مسکو را تکذیب کرد.

گروه تروریستی داعش مسؤولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت، اما «الکساندر بورتینکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه تأکید کرد که آمریکا، انگلیس و اوکراین نیز پشت این حمله تروریستی قرار دارند و احتمالاً از عوامل داعش استفاده کرده‌اند.

در فیلم بازجویی منتشرشده که از تلویزیون روسیه نیز پخش‌شده، متهمان می‌گویند برای این انجام این حمله و نحوه فرار آنها به اوکراین با فردی به نام «سیف‌الله» در ارتباط بودند. مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که در حال حاضر به دنبال شناسایی هویت این فرد هستند.

خبر مرتبط
ورود میانجی جدید بین کی‌یف و مسکو

اقتصادنیوز: رئیس اطلاعات نظامی اوکراین عنوان کرد، امارات متحده عربی به عنوان میانجی اصلی بین کی‌یف و مسکو در مورد تبادل زندانیان ظاهر شده است.

به گفته متهمان برای انجام این حمله تروریستی سیف‌الله به آنها اسلحه داد و به آنها وعده داد که پس از انجام حمله تروریستی به مناطق مرزی اوکراین فرار کنند و در آنجا به هر کدام از آنها یک میلیون روپیه (۱۱ هزار دلار) به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد؛ در مرز با اوکراین، دو مسیر برای عاملان حمله آماده شده بود. آنها قرار بود ماشین را بسوزانند و از قلمروی که توسط نیروهای مسلح اوکراین پاکسازی شده بود عبور کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی