فرمان انتفاضه صادر شد/ درخواست مهم حماس از کرانه باختری

کدخبر: ۶۴۰۰۸۲
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) خواستار انتفاضه مردم کرانه باختری اشغالی علیه شهرک نشینان و نظامیان اسرائیل شد.
فرمان انتفاضه صادر شد/ درخواست مهم حماس از کرانه باختری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جنبش حماس از مردم انقلابی کرانه باختری اشغالی خواست ضمن شعله ور کردن آتش انتفاضه با اقدامات تروریستی شهرک نشینان و نظامیان رژیم صهیونیستی مقابله کنند، زیرا رژیم صهیونیستی فقط زبان زور را می فهمد.

خبر مرتبط
حماس: اسرائیل به دنبال آتش‌بس نیست

اقتصادنیوز: سامی ابوزهری از رهبران جنبش حماس جمعه شب تاکید کرد که طرح‌های پیشنهادی دشمن به حماس صرفا در رابطه با مبادله اسرا است و این رژیم اهمیتی به آتش‌بس پایدار دائمی در غزه نمی‌دهد.

حماس همچنین تاکید کرد از جامعه بین المللی و سازمان ملل می خواهیم به مسئولیت خود عمل کرده و فورا برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی از جمله علیه مردم کرانه باختری اشغالی وارد عمل شوند.

خبر مرتبط
فوری/ اتحادیه اروپا ۳ زیر شاخه نظامی حماس و جهاد اسلامی را تحریم کرد

اقتصادنیوز: اتحادیه اروپا در تداوم حمایت از رژیم جنایتکار اسرائیل و چشم‌پوشی از کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین توسط این رژیم در غزه، ۳ زیر شاخه نظامی حماس و جهاد اسلامی را به دلیل مشارکت در عملیات طوفان الاقصی تحریم کرد.

امروز شهرک نشینان مسلح صهیونیست با حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به روستای ابوفلاح در اطراف رام الله در کرانه باختری یورش برده و تعداد زیادی از منازل مردم را به آتش کشیدند.

خبر مرتبط
هاآرتص: ترور پسران و نوه‌های هنیه بر محبوبیت حماس می‌افزاید

اقتصادنیوز:روزنامه عبری زبان هاآرتص اشاره کرد که ترور فرزندان و نوه‌های اسماعیل هنیه توسط اشغالگران باعث افزایش محبوبیت حماس و رهبری آن خواهد شد.

صهیونیستها همچنین با یورش گسترده به روستای المغیر در شمال رام  الله، یک جوان فلسطینی را شهید و شمار دیگری را زخمی کردند.

برخی منابع هم از زخمی شدن سه نظامی صهیونیست در رویارویی با جوانان مقاوم این روستا خبر دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی