سه کشور به کمک اوکراین آمدند/ خطر بزرگ در کمین روسیه

کدخبر: ۶۴۰۱۳۸
اقتصادنیوز: فایننشال تایمز فاش کرد اوکراین در حال تشویق لهستان، رومانی و اسپانیاست تا سیستم‌های پاتریوت خودشان را به کی‌یف بدهند.
سه کشور به کمک اوکراین آمدند/ خطر بزرگ در کمین روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یکی از منابع مطلع همچنین به این روزنامه گفت: مقام‌های اوکراینی به هفت سیستم پاتریوت نیاز دارند.

فایننشال تایمز همچنین نوشت، گفته شده که سران کشورهای اروپایی تمایلی برای تامین پاتریوت بیشتر به اوکراین ندارند چون خودشان به سامانه‌ها و ظرفیت‌های دفاعی‌شان نیاز دارند.

آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان به ویژه ارسال و تحویل سیستم‌های پاتریوت بیشتر به اوکراین را رد کرده و گفته که ورشو می‌تواند موشک‌های دوران شوروی بیشتری به کی‌یف بدهد اما به جزئیات آن اشاره‌ای نکرده است.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفته بود که دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین اخیرا از وی خواسته تا هفت سامانه پاتریوت به این کشور ارسال شود.

خبر مرتبط
اطمینان روسیه از دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به مسکو

اقتصادنیوز:نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که هیچ تردیدی در دخالت مستقیم اوکراین در حمله تروریستی اخیر در مسکو وجود ندارد.

روز چهارشنبه وزیر خارجه اوکراین به واشنگتن پست گفت که دیپلماسی منعطف و دوستانه کارایی ندارد و اکنون به دنبال مطالبه خشن برای دریافت سامانه‌های دفاعی پاتریوت از متحدان غربی اوکراین است.

خبر مرتبط
اوکراین همچنان به روسیه پشت کرده است!

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین امروز (جمعه) گفت، اوکراین در حال حاضر آمادگی‌ای از خود برای گفت‌وگو با روسیه نشان نمی‌دهد.

اخیرا نیز آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان گفته بود که منابع سامانه‌های دفاع هوایی این کشور کم شده و برلین به همراه دیگر شرکا به دنبال فرصت‌هایی برای خرید این سامانه‌ها برای اوکراین از کشورهای ثالث هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی