حمله مرگبار به اتوبوسی در پاکستان+ تعداد کشته‌ها

کدخبر: ۶۴۰۱۵۲
اقتصادنیوز: پلیس پاکستان اعلام کرد در حمله افراد مسلح ناشناس به اتوبوس حامل غیرنظامیان در ایالت بلوچستان پاکستان ۱۱ نفر کشته شدند.
حمله مرگبار به اتوبوسی در پاکستان+ تعداد کشته‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، پلیس پاکستان اعلام کرد تندروان جدایی‌طلب با مسدود کردن بزرگراه منتهی به ایران، 11 مسافر را ربوده و سپس به ضرب گلوله کشتند.

«حبیب الله موسی خیل» معاون کمیسر پلیس، این رویداد را تأیید کرد و گفت نیروهای امنیتی پاکستان پس از جستجو، اجساد قربانیان را از زیر یک پل کشف کردند.

او افزود در میان کشته شدگان 9 نفر از مسافران یک اتوبوس هستند.

پلیس ایالت لوچستان نیز اعلام کرده است حدود 12 مرد مسلح بزرگراه را مسدود کردند و پس از بررسی کارت هویت، 9 مسافر را به کوه‌های مجاور بردند و در آنجا به ضرب گلوله کشتند.

خبر مرتبط
رئیسی: قدرت‌های سلطه‌گر نیست با فتنه‌انگیزی به دنبال شکاف بین ایران و پاکستان هستند

اقتصادنیوز: سید ابراهیم رئیسی و آقای «آصف علی زرداری» روسای جمهور ایران و پاکستان، شامگاه پنجشنبه با یکدیگر گفتگوی تلفنی داشتند.

مقامات گفتند مسافرین از شهر کویته عازم شهر مرزی تفتان و همه ساکنان ایالت پنجاب بودند. هویت سایر قربانیان تاکنون مشخص نشده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است، اما گروه جدایی طلب بلوچ موسوم به «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» در گذشته مسئولیت اکثر حملات در این منطقه را به عهده گرفته است.

خبر مرتبط
حادثه جاده‌ای در پاکستان با 17 کشته+عکس

اقتصادنیوز: رسانه‌های پاکستان از وقوع حادثه جاده‌ای برای یک کامیون حامل مسافر در ایالت بلوچستان این کشور خبر دادند.

علاوه بر این گروه، چندین گروه غیرقانونی بلوچ در این ایالت فعال هستند و به طور معمول نیروهای امنیتی و همچنین شهرک‌نشینان دیگر مناطق پاکستان را هدف قرار می‌دهند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی