بیانیه حماس در مورد حملات شهرک‌نشینان به مناطقی در کرانه باختری

کدخبر: ۶۴۰۲۶۹
اقتصادنیوز: جنبش حماس درپی حملات وحشیانه شهرک‌نشینان به مناطقی در کرانه باختری، خواستار فعال شدن اقدامات مقاومتی در این منطقه و درگیر شدن با شهرک نشینان صهیونیست شد.
بیانیه حماس در مورد حملات شهرک‌نشینان به مناطقی در کرانه باختری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: حملات وحشیانه انجام شده توسط شبه نظامیان شهرک نشین، جنایات جنگی است که در چارچوب برنامه تصرف اراضی کرانه باختری انجام می‌شود.

خبر مرتبط
فرمان انتفاضه صادر شد/ درخواست مهم حماس از کرانه باختری

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) خواستار انتفاضه مردم کرانه باختری اشغالی علیه شهرک نشینان و نظامیان اسرائیل شد.

حماس اضافه کرد: ما از ملت و مقاومت خود در کرانه باختری می‌خواهیم که جنبش انقلابی و مقاومت را تشدید کرده و با دشمن و شبه نظامیان آن درگیر شوند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: این حملات خطرناک مستلزم عمل کردن تشکیلات خودگردان و نهادهای امنیتی در کرانه باختری به نقش خود برای محافظت از مردم ما است.

خبر مرتبط
حملات شدید نظامیان اسرائیل در شهرهای کرانه باختری/ یورش وحشیانه به این منطقه

اقتصادنیوز: حمله‌های رژیم صهیونیستی به شهرهای کرانه باختری با اهداف مختلف از جمله افزایش تعداد اسرای فلسطینی و گسترش ترس و وحشت در این منطقه طی بامداد امروز نیز ادامه داشته است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که شهرک‌نشینان مسلح امروز شنبه ورودی دو ناحیه سلواد و ترمسعیا در منطقه رام‌الله را برای دومین روز متوالی بسته‌اند.

آنها این اقدام را تحت حمایت نیروهای امنیتی اشغالگر انجام داده‌اند ‌و به خودروهایی که درحال عبور هستند، حمله می کنند.

خبر مرتبط
حمله شهرک نشینان مسلح به منطقه رام‌الله در کرانه باختری

اقتصادنیوز : منابع خبری از یورش شهرک نشینان مسلح به منطقه رام الله در کرانه باختری و بستن ورودی‌های چند ناحیه خبر دادند.

منابع الجزیره همچنین گزارش دادند که شهرک‌نشینان به بهانه جستجو برای یافتن یک چوپان صهیونیست مفقود شده، به ناحیه دوما واقع در شمال شرق رام‌الله یورش بردند.

شهرک نشینان مسلح شب گذشته نیز با همراهی نظامیان صهیونیست، به بهانه مفقود شدن این چوپان در اطراف شهرک فلسطینی نشین المغیر به این شهرک حمله کردند و شماری از منازل و تعداد زیادی از خودروهای فلسطینی ها را به آتش کشیدند و چند جوان فلسطینی را زخمی کردند.

در جریان این حمله، یک جوان فلسطینی در تیراندازی توسط صهیونیست ها به شهادت رسیده است.

از زمان شروع تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در هفتم اکتبر۲۰۲۳ (۱۵ مهرماه ۱۴۰۲)، ارتش این رژیم بر دامنه عملیات خود در کرانه باختری افزوده است.

شهرک‌نشین‌های مسلح با پشتیبانی نظامیان رژیم صهیونیستی به طور روزانه به منازل و مزارع فلسطینی های ساکن کرانه باختری یورش می برند و این منطقه شاهد موجی از تنش ها و درگیری‌های میدانی بین فلسطینیان و نظامیان ارتش رژیم اشغالگر و یورش به محله‌ها و بازداشت فلسطینیان توسط صهیونیست ها است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد که بازداشت‌های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت‌های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی