حماس خواهان انتفاضه و خیزش فلسطینیان ساکن کرانه باختری شد

کدخبر: ۶۴۰۳۲۶
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تعرض‌های شهرک‌نشینان به کرانه باختری خواهان خیزش ملت فلسطین و اقدام جدی جامعه بین‌الملل شد.
حماس خواهان انتفاضه و خیزش فلسطینیان ساکن کرانه باختری شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با صدور بیانیه‌ای نسبت به تحولات کرانه باختری و تعرض‌های شهرک‌نشینان به این منطقه واکنش نشان داد.

شهاب‌نیوز گزارش داد، حماس اعلام کرد: افزایش حمله‌های دیوانه‌وار باندهای شهرک‌نشینان علیه ملت مقاوم فلسطین در شهرها، روستاها و شهرک‌های کرانه باختری و تعرض‌های وحشیانه آنان علیه شهروندان، زمین‌ها، خانه‌ها ودارایی‌های آنان که با نظارت مستقیم کابینه نژادپرست شهرک‌نشینان و حمایت کامل ارتش رژیم اشغالگر به انجام می‌رسد، جنایت جنگی حتمی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دشمن صهیونیست در چارچوب برنامه‌های خود برای سیطره بر کرانه باختری و اخراج و کوچاندن ساکنان آن، با رهاکردن باندهای شهرک‌نشین برای آسیب‌زدن به سرزمین فلسطین مرتکب این جنایت جنگی می‌شود.

خبر مرتبط
زیاد النخاله: اشغالگران در شن‌های غزه غرق شده‌اند

اقتصادنیوز: دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به محقق نشدن اهداف اسرائیل در غزه گفت مبارزان مقاومت خسارت‌های زیادی به ارتش رژیم صهیونیستی وارد کردند.

حماس در این بیانیه خواهان انتفاضه و خیزش فلسطینیان ساکن کرانه باختری در برابر این برنامه‌های رژیم صهیونیستی و درگیری با دشمن صهیونیست و شهرک‌نشینان تندرو شد.

در ادامه این بیانیه نیز جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که این حمله‌های خطرناک آماده‌باش تشکیلات خودگردان و سرویس‌های امنیتی آن در کرانه باختری و ایفای نقش محول به آنان را می‌طلبد.

همچنین جنبش حماس در این بیانیه ضمن اشاره به تروریسم وحشیانه رژیم صهیونیستی در حق مردم غزه و افزایش جنایت‌های این رژیم در کرانه باختری بر لزوم یکپارچگی و اتحاد فلسطینیان پیرامون مقاومت در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و اقدام جدی جامعه بین‌الملل تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی