نماینده دائم سوریه تاکید کرد

آمریکا و اسرائیل مسئول تهدید صلح و امنیت منطقه هستند

کدخبر: ۶۴۰۶۹۷
اقتصادنیوز: نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه غرب و آمریکا همواره مانع انجام وظایف شورای امنیت می‌شوند و اجازه نمی‌دهند حتی یک بیانیه برای محکومیت جنایات صهیونیست‌ها صادر شود تاکید کرد آمریکا و اسرائیل مسئول تهدید صلح و امنیت منطقه هستند.
آمریکا و اسرائیل مسئول تهدید صلح و امنیت منطقه هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «قصی ضحاک» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد طی سخنانی در جلسه دیروز شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که رژیم اشغالگر اسرائیل و دولت آمریکا مسئول کامل تجاوزات و هرگونه تشدید اوضاع هستند و صلح و امنیت منطقه را تهدید می‌کنند.

نماینده سوریه افزود که اکنون زمان آن رسیده که کشورهای غربی در سیاست‌های مخرب خود در برابر منطقه بازنگری کنند و فورا اقدامی برای توقف تجاوزات اسرائیل علیه ملت فلسطین و پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در اراضی سوریه انجام دهند. آنچه که منطقه ما شاهد آن بوده نتیجه طبیعی و قطعی اقدامات متجاوزانه مکرر و نقض دائم و فاحش قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل توسط رژیم اشغالگر اسرائیل است که به تجاوز علیه سوریه و دیگر کشورها ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد که رژیم اشغالگر همه این تجاوزات را تحت حمایت کامل آمریکا از این رژیم در داخل شورای امنیت و خارج از آن انجام می‌دهد و این حمایت‌های آمریکا موجب شده تا اشغالگران خودشان را بالاتر از سازمان ملل و قوانین بین‌المللی و توافق‌نامه‌ها و قطعنامه‌ها بدانند. سوریه بارها با پیام‌های رسمی خود به شورای امنیت و دبیرخانه آن درباره تلاش‌های مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل برای تشدید و انفجار اوضاع هشدار داده است.

خبر مرتبط
رایزنی وزرای خارجه سوریه و ایران در پی عملیات ایران علیه اسرائیل

اقتصادنیوز: وزرای خارجه سوریه و ایران درباره عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

این دیپلمات سوری تصریح کرد که اشغالگران اسرائیلی با تشدید اوضاع در پی سرپوش گذاشتن بر شکست‌ اهداف نظامی خود در غزه و یافتن توجیه برای ادامه جنگ وحشیانه و نسل‌کشی علیه ملت فلسطین هستند و هم‌زمان با آن به حملات هیستریک علیه کشورهای منطقه ادامه می‌دهند. ما بارها از سازمان ملل خواسته‌ایم اقدامی فوری برای مهار اسرائیل انجام دهد اما آمریکا و هم‌پیمانان آن مانع هر اقدامی از جانب شورای امنیت جهت انجام وظایف آن در محافظت از صلح و امنیت بین المللی و پایان دادن به جنایات اسرائیل و محاکمه این رژیم می‌شوند.

خبر مرتبط
ادعای عجیب رئیس اسرائیل در پی حمله تلافی‌جویانه ایران/به کنسولگری ایران در سوریه حمله نکرده بودیم!

اقتصادنیوز: رئیس اسرائیل در پی شب گذشته ایران مدعی شد که اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق حمله نکرده بود.

قصی ضحاک اظهار داشت که این رفتارهای آمریکا و متحدان آن جدید نیست و بیش از هفت دهه و نیم قبل تاکنون ادامه داشته و از هر اقدامی از جانب سازمان ملل برای انجام مسئولیت‌های خود جهت پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی عربی و اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی برای حل بحران‌های ناشی از اشغالگری اسرائیل در منطقه، جلوگیری کرده است.

نماینده سوریه در سازمان ملل افزود که سوریه، رژیم اشغالگر اسرائیل و دولت آمریکا را مسئول کامل تشدید تنش‌ها و تهدید صلح و امنیت منطقه می داند و منطقه ما به اندازه کافی از تجاوزات رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا و متحدان آن زیان دیده است. اکنون زمان آن رسیده که غربی‌ها اقدامی فوری برای توقف تجاوزات اشغالگران علیه ملت فلسطین و رساندن کمک‌های انسانی برای مردم غزه و مقابله با بحران گرسنگی در این منطقه انجام دهند.

وی تصریح کرد که همچنین حضور نظامی غیرقانونی آمریکا در اراضی سوریه و غارت سیستماتیک ثروت‌های کشور ما باید هرچه سریعتر پایان یابد. ما در اینجا صحبت‌های برخی هیئت‌های غربی را می‌شنویم که درواقع تاکیدی بر رویکرد مبتنی بر ریاکاری و استانداردهای دوگانه معمول آنهاست.

این دیپلمات سوری در ادامه به عملیات تلافی جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران علیه صهیونیست‌ها در عمق فلسطین اشغالی اشاره و اعلام کرد که کاری که جمهوری اسلامی ایران انجام داد اقدامی کاملا درست و موثر در چارچوب دفاع مشروع از خود بود و این حق برای همه در ماده 51 منشور سازمان ملل تضمین شده است. این پاسخ ایران به جنایت صهیونیست‌ها یک ضرورت فوری ناشی از اصرار مقامات اشغالگر برای ادامه جنایت‌ها و اقدامات وحشیانه و تروریستی بود.

قصی ضحاک تاکید کرد که تجاوزات تروریستی و وحشیانه صهیونیست‌ها در منطقه ما درحالی است که 3 عضو غربی دائمی شورای امنیت حتی از محکوم کردن این تجاوزات هم خودداری می‌کنند و دیدیم که آمریکا و انگلیس و فرانسه حتی از صدور یک بیانیه مطبوعاتی از جانب شورای امنیت جهت محکوم کردن حملات اشغالگران صهیونیست، ممانعت کردند.

پیش از این وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که حملات ایران به اهداف نظامی اسرائیل در چارچوب استفاده ایران از حق دفاع از خود و بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل، صورت گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی