تنش و زد و خورد در پارلمان گرجستان!+ فیلم

کدخبر: ۶۴۰۸۲۰
اقتصادنیوز: پارلمان گرجستان امروز (دوشنبه) در جریان تصویب یک لایحه مناقشه‌برانگیز با موضوع «ماموران خارجی» به صحنه زد و خورد بین قانونگذاران وابسته به حزب حاکم و قانونگذاران مخالف تبدیل شد.
تنش و زد و خورد در پارلمان گرجستان!+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  بر اساس تصاویری که از نشست امروز پارلمان گرجستان منتشر شد قانونگذاران حزب حاکم این کشور در ضمن تلاش برای پیشبرد تصویب یک لایحه مناقشه برانگیز درباره «ماموان خارجی» که مورد انتقاد کشورهای غربی است، با قانونگذاران مخالفان دولت زد و خورد پیدا کردند.

به نوشته پایگاه راشاتودی، موضوع این لایحه ملزم کردن رسانه‌ها و سازمان‌های غیردولتی دریافت کننده بودجه از خارج به ثبت کردن نام خود به عنوان «ماموران نفوذ خارجی» است.

تصاویری که از جلسه امروز پارلمان گرجستان در تلویزیون این کشور پخش شد نشان می‌دهد «ماموکا مدینارادزه»، رهبر فراکسیون حزب حاکم موسوم به حزب «رویای گرجستان» در پارلمان و از پشتیبان‌های لایحه جنجالی هنگام سخنرانی در این جلسه بحث و مناظره با مشت توسط «آلکو الیساشویلی»، قانونگذار مخالف، مورد حمله و ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

در پی این حمله زد و خورد بزرگتری بین چند نفر از نمایندگان پارلمان گرجستان بالا می‌گیرد. چنین زد و خوردهایی قبل از این در جلسات پارلمان گرجستان که معمولا با تنش همراه می‌شود سابقه داشته‌اند.

حزب رویای گرجستان اوایل ماه جاری میلادی برنامه‌ خود برای معرفی قوانینی که به موجب آنها سازمان ‌های غیر دولتی دریافت کننده بودجه خارجی باید به عنوان ماموران خارجی ثبت نام کرده و در غیر این صورت جریمه خواهند شد اعلام کرد.

این اعلامیه ۱۳ ماه بعد از آن اعلام شد که این حزب تحت تاثیر اعتراضات همین برنامه را لغو کرده بود.

آمریکا و اتحادیه اروپا از این لایحه انتقاد کرده‌اند. اتحادیه اروپا که در ماه دسامبر گرجستان را در وضعیت کاندیدای عضویت در این اتحادیه قرار داد اعلام کرد این لایحه با ارزش‌های این بلوک مغایرت دارد.

در زمان جلسه بحث و مناظره روز دوشنبه پارلمان گرجستان چند صد تظاهرکننده در برابر ساختمان پارلمان تجمع کردند. معترضان به دعوت چند گروه فعال جامعه مدنی قرار است عصر دوشنبه نیز تظاهراتی گسترده را در شهر تفلیس علیه این لایحه برگزار کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی