حماس به فجایع اسرائیل در بیمارستان شفا واکنش نشان داد

کدخبر: ۶۴۰۸۶۴
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشف گور جمعی در محوطه بیمارستان الشفای غزه، تاکید کرد که این جنایت نشان دهنده بی حد و مرزی فاشیست بودن رژیم صهیونیستی است.
حماس به فجایع اسرائیل در بیمارستان شفا واکنش نشان داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه جنبش حماس آمده است: صحنه‌های هولناک گور دسته جمعی جدیدی که امروز در یکی از حیاط‌های مجتمع پزشکی الشفا کشف شد، حاوی تعدادی اجساد متلاشی شده شهدا است که اشغالگران قبل از عقب نشینی از مجتمع، آنها را با بولدوزرهای نظامی خود در زیر خاک دفن کردند.

در ادامه این بیانیه آمد: این فاشیسم منفور صهیونیستی که با سوء استفاده از سکوت شرم آور بین‌المللی به نقض قوانین بین المللی و جنگ تمام عیار و نسل‌کشی در غزه ادامه می‌دهد، بی‌حد و مرز است.

خبر مرتبط
ابعاد جدید جنایات فجیع اسرائیل در بیمارستان شفا + فیلم

اقتصادنیوز: رسانه‌های عربی امروز (دوشنبه) فیلمی از جنایت فجیع نظامیان اسرائیل در بیمارستان الشفا غزه و کشف پیکرهای شهدای فلسطین منتشر کردند.

حماس تاکید کرد: این مجموعه بی پایان از جنایات کشف شده در مجتمع پزشکی الشفا و اطراف آن از جمله گورهای دسته جمعی، آثار اعدام، صدها جسد زیر آوار و ویرانی عظیم، توسط جامعه بین‌المللی و نهادهای سیاسی، بشردوستانه و قضایی آن به رهبری دیوان بین‌المللی دادگستری و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان جنایات جنگی شناخته شده است.

حماس در ادامه خواستار بازخواست رژیم صهیونیستی به خاطر این جنایات از سوی جامعه بین‌المللی و نهادهای حقوقی بین‌المللی شد.

خبر مرتبط
سازمان جهانی بهداشت: بیمارستان شفا به گورستان تبدیل شده است!

اقتصادنیوز: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گزارشی را از بازدید تیم این سازمان از بیمارستان شفا درپی جنایات رژیم صهیونیستی در آن ارائه کرد و از تبدیل این بیمارستان به گورستان پرده بر داشت.

این بیانیه پس از آن صادر شد که پیکرهای ۹ فلسطینی که توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی در محوطه بیمارستان شفا به شهادت رسیده بودند، امروز از زیر آوار خارج شد.

« اسماعیل الثوابته » مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه در این باره اعلام کرد رژیم اشغالگر، ۴۰۰ فلسطینی را در مجتمع بیمارستانی الشفا به شهادت رساند که امروز توانستیم پیکرهای چند تن از آنان را از زیر آوار خارج کنیم.

الثوابته افزود: در میان پیکرهای کشف شده، پیکر شماری از بیماران بستری شده در بیمارستان الشفا به چشم می خورد که از زیر آوار در محوطه این بیمارستان خارج شده است.

خبر مرتبط
افشاگری تکان‌دهنده از جنایات اسرائیلی‌ها در بیمارستان شفا

اقتصادنیوز: اظهارات منابع بیمارستانی غزه عمق جنایات صهیونیست‌ها در تخریب کامل بیمارستان شفا در غزه را نشان می‌دهد.

مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه تأکید کرد: همراه برخی از پیکرها، لوازم پزشکی مورد استفاده بیماران نیز کشف شده است.

رسانه‌های فلسطینی سه شنبه گذشته گزارش دادند که تیم‌های پزشکی پس از پایان جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفای شهر غزه، ۳۸۱ جسد در اطراف این بیمارستان کشف کردند.

این رسانه‌ها همچنین اعلام کردند که تیم‌های امدادی ۳۰ جسد تجزیه شده را نیز در مناطق مختلف خان‌یونس در جنوب نوار غزه کشف کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه (۱۳ فروردین) از داخل بیمارستان الشفا و مناطق اطراف آن عقب نشینی کرد.

نظامیان این رژیم طی ۲ هفته اشغال این بیمارستان، ویرانی بسیار گسترده و فاجعه انسانی هولناکی برجای گذاشتند. آنها همچنین بخش گسترده‌ای از ساختمان‌های بیمارستان و منازل اطراف آن را به آتش کشیدند.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روز به روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی خود فرو می رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وا دارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی