گزارش امیرعبداللهیان از رایزنی‌ها درباره پاسخ ایران به اسرائیل

کدخبر: ۶۴۰۹۳۳
وزیر امور خارجه در شبکه ایکس، گزارشی از رایزنی‌های خود با مقامات مختلف جهان درباره عملیات وعده صادق و پاسخ ایران به اسرائیل نوشت.
گزارش امیرعبداللهیان از رایزنی‌ها درباره پاسخ ایران به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان نوشت: امروز در ادامه رایزنی‌های مهم منطقه‌ای و بین‌المللی در تماس تلفنی با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد و همچنین دبیران کل سازمان همکاری اسلامی و سازمان همکاری شانگهای ضمن اشاره به روند تصاعدی جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه، بر حق مشروع کشورمان در پاسخ به حمله تروریستی رژیم اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، مطابق با ماده ۵۱ منشور ملل متحد تاکید کردم.

در ادامه با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی، خانم تانیا فایون وزیر امورخارجه اسلوونی، محمد حسن وزیر امورخارجه مالزی، الکساندر شالنبرگ وزیر امورخارجه اتریش، بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان، وانگ ای، وزیر امور خارجه چین، سرگئی لاورف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه گفت‌وگو کردم.

در این گفت‌وگوها با تبیین مواضع روشن جمهوری اسلامی ایران نسبت به اهمیت صلح و امنیت پایدار در منطقه و جلوگیری از گسترش تنش‌ها، بر وجه مسامحه ناپذیری امنیت ملی و منافع ملی کشورمان تصریح کردم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی