حامد کرزای هشدار داد/ صلح جهانی مورد تهدید قرار گرفته است

کدخبر: ۶۴۱۰۰۷
اقتصادنیوز: حامد کرزای در بیانیه‌ای به افزایش نگران‌کننده و هشدارآمیز درگیری‌های جهانی پرداخته و بر ضرورت اقدام متمرکز بین‌المللی برای حفظ صلح جهانی تاکید کرد.
حامد کرزای هشدار داد/ صلح جهانی مورد تهدید قرار گرفته است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان به رویدادهای اخیر شامل حمله به کنسولگری ایران در دمشق توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد و نگرانی جدی خود را بابت فرسایش قوانین و اصول بین‌المللی ابراز داشت.

به نوشته روزنامه افغانستان تایمز، وی با اشاره به روابط دیرینه ایران و افغانستان بر همبستگی بین دو کشور به‌ویژه در مواجهه با دوران‌های چالش‌برانگیز تاکید کرد.

رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین با اشاره به تداوم جنگ در غزه، فاجعه بشری در این باریکه تحت محاصره را محکوم و بار دیگر درخواست‌هایی را که برای آتش‌بس فوری و دائمی مطرح شده، تکرار کرد.

وی همچنین بر اهمیت رسیدگی و پرداختن به دلایل اصلی و ریشه‌ای این درگیری تاکید کرد و گفت، این حق مردم فلسطین است که سرنوشت خود را تعیین کنند، چون این اصل اساسی صلح و عدالت است.

خبر مرتبط
افزایش تلفات جانی در سیل اخیر افغانستان

اقتصادنیوز: طالبان روز یکشنبه اعلام کرد که جاری شدن سیل در چند روز گذشته در استان های مختلف دست کم ۳۳ کشته برجای گذاشته است.

هشدارهای کرزای در حالی مطرح شده که ثبات جهانی در وضعیت بحرانی قرار دارد. درخواست او برای یک اقدام جمعی به عنوان یادآوری برای رهبران جهان در پرداختن به مسئولیتشان در حفظ ارزش‌های صلح، همکاری و احترام به قوانین بین‌المللی است.

خبر مرتبط
زمان خروج آمریکایی‌ها از افغانستان مشخص است؟

اقتصادنیوز: مشاور وزیر خارجه آمریکا در جریان جلسه پرسش و پاسخ کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از جواب دادن به سوالاتی پیرامون خروج آشفته و پر هرج‌ومرج‌ آمریکا از افغانستان طفره رفت و به عباراتی نظیر «نمی‌دانم» و «به یاد نمی‌آورم» بسنده کرد.

کرزای همچنین با اشاره به تشدید درگیری‌ها و تداوم تنش‌ها، بر ضرورت و فوریت یافتن یک راه‌حل دیپلماتیک برای تضمین یک جهان امن‌تر برای همگان تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی