ارسال جدیدترین سامانه موشکی آمریکا به این کشور

کدخبر: ۶۴۱۰۲۹
اقتصادنیوز : ارتش آمریکا برای نخستین بار یکی از جدیدترین سامانه‌های موشکی زمین پرتاب خود موسوم به سامانه «تایفون» را در یک کشور خارجی مستقر ساخت و قصد دارد از این سامانه در یک رزمایش در فیلیپین استفاده کند.
 ارسال جدیدترین سامانه موشکی آمریکا به این کشور

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه «وار زون» نوشت، سامانه موشکی تایفون ارتش آمریکا که قادر به شلیک موشک‌های «تام هاک» و موشک‌های چند منظوره «اس‌ام-۶» است، در اولین استقرارش در منطقه هند-اقیانوسیه به فیلیپین فرستاده شده است.

پایگاه وار زون تصریح کرد، هدف از ورود موشک‌های تایفون به فیلیپین پیام فرستادن به پکن و سراسر منطقه است و ارتش آمریکا برای مستقر کردن دائمی این سامانه‌ها در این منطقه که حیاط خلوت چین به حساب می‌آید، برنامه‌ریزی کرده است.

یگان اقیانوسیه ارتش آمریکا اعلام کرد بخش‌هایی از سامانه موشکی تایفون که همچنین با نام سامانه «توانمندی میانبرد» (MRC) شناخته می‌شود در فیلیپین قرار داشته و از آنها در مانور نظامی موسوم به «سالاکنیب ۲۴» استفاده می‌شود.

خبر مرتبط
سیگنال جدید آمریکا به ایران

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با تلاش برای کم‌ اهمیت جلوه دادن پاسخ مشروع ایران به اقدامات متجاوزانه اسرائیل طی حمله گسترده موشکی و پهپادی شامگاه شنبه به اراضی اشغالی، تلویحا اشاره کرد که آمریکا در پاسخ نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران شرکت نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش روند ورود بخش‌های این سامانه به این کشور حوزه غرب اقیانوس آرام از هفتم آوریل شروع شد.

ارتش آمریکا اوایل آوریل بیانیه داده بود که سامانه موشکی جدید خود را در سال جاری میلادی در منطقه اقیانوس هند-اقیانوس آرام مستقر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش هنوز مشخص نیست چه تعداد نظامی آمریکایی نهایتا برای شرکت در رزمایش سالاکنیب ۲۴ وارد فیلیپین خواهند شد یا در این رزمایش شرکت خواهند کرد یا اینکه از این سامانه برای مانورهایی با گلوله‌های جنگی استفاده می‌شود. بر اساس تصاویری که ارتش آمریکا تاکنون منتشر کرده تنها یک تریلی پرتابگر این سامانه را در حال خروج از یک هواپیمای ترابری C-۱۷A ارتش آمریکا نشان می‌دهند. یک مجموعه کامل این سامانه شامل چهار پرتابگر، یک تریلی پست فرماندهی متحرک به همراه دیگر تجهیزات و خودروهای فرعی دیگر است. هنوز مشخص نیست ارتش آمریکا این سامانه را در کجای فیلیپین مستقر کرده است. ارتش آمریکا تنها اعلام کرده عناصر این سامانه وارد منطقه «لوزون شمالی» شده‌اند. ارتش آمریکا در حال حاضر به پنج مکان در جزیره لوزون، بزرگترین و پر جمعیت‌ترین جزیره فیلیپین و محل استقرار شهر مانیل، دسترسی دارد.

 

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی