تاره‌ترین درخواست عربستان از جهان/ ریاض اسرائیل را زیر سوال برد

کدخبر: ۶۴۱۱۸۲
اقتصادنیوز: وزیر خارجه عربستان گفت: تلاش‌های بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه به هیچ وجه کافی نبوده است و اختلافات باید از طریق گفت‌وگو حل شوند نه با اعمال زور.
تاره‌ترین درخواست عربستان از جهان/ ریاض اسرائیل را زیر سوال برد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اسحاق دار، همتای پاکستانی خود تاکید کرد که تلاش‌های بین‌المللی با هدف برقراری آتش‌بس به هیچ وجه کافی نبوده است.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، او در مقر وزارت امور خارجه در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، گفت که «تلاش‌های بین‌المللی با هدف تحقق آتش‌بس به هیچ وجه کافی نبود، به ویژه با توجه به اینکه تعداد قربانیان غیرنظامی در غزه از ۳۳ هزار تن تجاوز کرده است».

این وزیر سعودی به دسترسی نداشتن ساکنان غزه به کمک‌های بشردوستانه کافی اشاره و بار دیگر بر اهمیت مسؤولیت جامعه بین‌الملل و نداشتن استانداردهای دوگانه در بحران غزه، به ویژه با نقض قطعنامه‌های اخیر شورای امنیت توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

خبر مرتبط
تداوم سودای اسرائیل برای عادی‌سازی روابط با عربستان

اقتصادنیوز: عضو کابینه جنگ اسرائیل خواستار تسریع در عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و عربستان شد.

وزیر خارجه عربستان خواستار توقف تشدید تنش در منطقه خاورمیانه و حل اختلافات از طریق گفت‌وگو و نه توسل به زور شد و تاکید کرد که پادشاهی عربستان در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

خبر مرتبط
رایزنی‌ نخست‌وزیر عراق با ولیعهد عربستان در مورد تحولات منطقه

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با ولیعهد عربستان درباره راهکارهای ممانعت از گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه گفت‌وگو کرد.

بن فرحان همچنین در این کنفرانس با تاکید بر اینکه عربستان و پاکستان معتقد به تقویت همکاری‌های مشترک برای مقابله با همه چالش‌های جهانی هستند، در این زمینه به تلاش راهبردی ۲ کشور در همه زمینه‌ها اشاره کرد.

وی گفت: عربستان و پاکستان با ابتکارات دولتی و حمایت از فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سمت تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف حرکت می‌کنند تا افزوده ارزشمندی برای ۲ کشور برادر باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی