حربه کثیف اسرائیل برای شهید کردن فلسطینی‌ها

کدخبر: ۶۴۱۳۳۹
اقتصادنیوز: میدل‌ایست‌آی با ارایه گزارشی، اعلام کرد: افراد محلی گزارش می‌دهند که کوادکوپترهای اسرائیلی با پخش گریه زنان و کودکان، فلسطینیان را از خانه‌هایشان بیرون می‌کشند
حربه کثیف اسرائیل برای شهید کردن فلسطینی‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کوادکوپترهای اسرائیلی با استفاده از یک تاکتیک «عجیب» با پخش صداهای ضبط شده شیون نوزادان و زنان، فلسطینی‌ها را به نقاط مدنظر خود کشانده و بعد آنها را هدف قرار می‌دهند.

تارنمای یک رسانه انگلیسی گزارش داد، ساکنان مناطق شمالی اردوگاه پناهجویان «نصیرات» غزه، یکشنبه‌ شب و دوشنبه‌ شب با صدای گریه نوزادان و شیون زنان از خواب بیدار شدند و زمانی که برای یافتن منبع صدا و کمک بیرون رفتند، کوادکوپترهای اسرائیلی به سمت آنها شلیک کردند.

سمیرا ابواللیل، یکی از ساکنان این اردوگاه، به میدل‌ایست‌آی گفت که صدای شلیک کوادکوپترهای اسرائیلی را در حین پخش صداهای ضبط شده و مدت کوتاهی پس از آن شنیده است که هربار چند دقیقه طول کشیده و دوشنبه شب نیز چند بار تکرار شده است.

خبر مرتبط
برلین نگران امنیت اسرائیل شد/ در دیدار وزیر خارجه آلمان و نتانیاهو چه گذشت؟

اقتصادنیوز : وزیر امور خارجه آلمان در هنگام ترک سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه به نفع هیچ کس نیست و بیش از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

این زن فلسطینی می‌گوید: «صدای گریه و فریاد زنی را شنیدم که می گفت: کمک کنید پسرم شهید شد. صداها از خیابان می‌آمد و برخی مردان برای کمک شتافتند اما توسط کوادکوپترهایی که تمام شب در حال پرسه زدن بودند مورد اصابت گلوله قرار گرفتند».

به گفته شاهدان عینی، دستکم ۱۰ نفر در اثر شلیک شبانه این کوادکوپترها مجروح شده‌اند. از آنجا که کوادکوپترها به هر جسم متحرک شلیک می‌کردند، اهالی قادر به کمک به قربانیان نبودند اما یک آمبولانس موفق شد خود را به منطقه برساند و مجروحان را به بیمارستان منتقل کند.

ابواللیل افزود: «شب‌ها معمولاً خیابان‌ها خالی است و مردان داخل خانه‌ها هستند. وقتی کوادکوپترها شلیک می‌کنند گلوله‌ها فقط به پشت‌بام‌ها و خیابان‌ها برخورد می‌کنند. بنابراین این صداها را پخش می‌کنند چون فرهنگ ما را می‌شناسند و می‌دانند که مردان برای کمک به زنان می‌شتابند».

کوادکوپترها پهپادهای کنترل از راه دور هستند که از شروع جنگ غزه به طور گسترده علیه مبارزان فلسطینی و غیرنظامیان در نوار غزه استفاده شده است.

این فناوری به تدریج جایگزین نیروهای زمینی می‌شود و به شناسایی اهداف، هدف گیری فردی و پاکسازی مناطقی که سربازان اسرائیلی در آن مستقر هستند کمک می‌کند.

یکی از موارد استفاده از این کوادکوپترها «کشتار آرد» ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) است که در آن کوادکوپترها به روی صدها فلسطینی که منتظر رسیدن کامیون‌های امداد بودند گلوله گشودند.

ارتش اسرائیل بیش از یک هفته است که حملات نظامی شدیدی را به شمال غربی نصیرات انجام داده و افراد، منازل و محله‌ها را با گلوله‌های توپخانه، هوایی و دریایی و همچنین گلوله‌های کوادکوپتر هدف قرار داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی