روسیه تانک های آمریکایی آبرامز را منهدم کرد

کدخبر: ۶۴۱۹۶۳
اقتصادنیوز: نیویورک تایمز از قول یکی از مقام‌های ارشد آمریکا نوشت، نیروهای مسلح روسیه پنج تانک از ۳۱ تانک آبرامز آمریکا را که برای اوکراین ارسال شده بود، در دو ماه گذشته منهدم کرده‌اند.
روسیه تانک های آمریکایی آبرامز را منهدم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  به گفته یکی از مربیان نظامی اتریشی که به نیروهای اوکراینی آموزش می‌دهد، سه تانک آبرامز دیگر که توسط ایالات متحده به اوکراین ارسال شده بود از آغاز سال جاری میلادی نسبتا آسیب دیده‌اند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در فوریه ۲۰۲۴ رسانه اوکراینی strana.ua گزارش کرد که نیروهای مسلح این کشور از تانک‌های آبرامز برای بیش از یک ماه در مسیر «آودیوکا» استفاده کردند.

در ۶ مارس، یکی از فرماندهان واحدهای نظامی روسیه به اسپوتنیک گفت که نیروهای روسی برای اولین بار یک تانک آبرامز ساخت آمریکا را در مسیر آودیوکا طی نبرد منهدم کردند.

خبر مرتبط
هشدار سنگین روسیه به آمریکا/ واشنگتن تاوان اقداماتش را می‌دهد

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین گفت، مسکو تصمیم بالقوه آمریکا در مصادره اموال روسیه به نفع اوکراین را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

اواخر سپتامبر ۲۰۲۳، کاخ سفید تایید کرد که تانک‌های آبرامز وارد اوکراین شده‌اند. در مجموع، دولت ایالات متحده متعهد شد که به کی‌یف ۳۱ تانک آبرامز بدهد.

با این حال، «کایریلو بودانوف»، رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین گفته که این تانک‌ها در یک نبرد معمولی تسلیحات ترکیبی در میدان نبرد زیاد عمر نخواهند کرد.

خبر مرتبط
انتقاد شدید روسیه از کمک آمریکا به اوکراین، اسرائیل و تایوان/ اوضاع وخیم تر می شود!

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است کمک نظامی آمریکا به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان باعث بدتر شدن اوضاع جهان می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی