عراق بالگرد و سامانه پهپادی از آمریکا می خرد

کدخبر: ۶۴۲۰۰۲
اقتصادنیوز: وزیر دفاع عراق از رایزنی نخست وزیر این کشور با وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن درباره قراردادهای خرید بالگرد و سامانه پهپادی خبر داد.
عراق بالگرد و سامانه پهپادی از آمریکا می خرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ثابت محمد العباسی، وزیر دفاع عراق خبر داد که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در سفر به واشنگتن درباره قرارداد خرید بالگردها و سامانه پهپادی گفت‌وگو کرد.

العباسی گفت که السودانی با وزیر دفاع آمریکا درباره سرویس هواپیماهای اف – ۱۶ و قرارداد خرید بالگردهای «بل» و نیز تمایل به ایجاد قرارداد سامانه پهپادی آندروترون رایزنی کرد.

وی با اشاره به اینکه از دستورالعمل‌های دولت، پشتیبانی و افزایش تجهیزات نیروهای مسلح و امنیتی بر اساس آخرین تحولات صنعتی و اکتشافات علمی، حمایت از صنایع ملی و سرمایه گذاری است، خاطرنشان کرد که عراق از امنیت برخوردار است و دولت السودانی از سرمایه‌گذاری و صنایع به طور عام و از صنایع دفاعی و نظامی به طور خاص حمایت می‌کند.

خبر مرتبط
مقاومت عراق مقر نظامیان اسرائیل را در هم کوبید

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را هدف قرار داد.

العباسی افزود که ۵۴ شرکت که اکثریت این شرکت‌ها شرکت‌های خارجی هستند، خواستار سرمایه‌گذاری در عراق و عرضه تجهیزات نظامی خود به عراق هستند.

وی تاکید کرد که وزارت دفاع عراق با حمایت نخست وزیر کشور، به دنبال توسعه توانمندی‌های نیروهای مسلح و حمایت از زیرساخت‌های وزارتخانه و خواستار همکاری با شرکت‌های مشارکت کننده در نمایشگاه صنایع جنگی است.

خبر مرتبط
اولین واکنش وزارت خارجه عراق به حادثه اصفهان

اقتصادنیوز: وزارت خارجه عراق نسبت به اقدام تخریبی در اصفهان و خطرات تنش نظامی در منطقه هشدار داد.

نخست وزیر عراق روز گذشته (شنبه ) و پس از پایان سفر رسمی یک هفته ای خود به واشنگتن به بغداد بازگشت.

در این سفر یک هیئت دولتی و پارلمانی شامل وزرا، نمایندگان پارلمان، مشاوران و نمایندگانی از بخش های خصوصی و صنعتگران متخصص السودانی را همراهی کردند.

مذاکرات گسترده با مقامات امریکایی درخصوص روابط دوجانبه، پرونده های اقتصادی، مالی، تجاری، امنیتی علاوه بر آموزش، فرهنگ و سایر بخش ها و امضای قراردادهایی سرمایه گذاری با شرکت های بزرگ امریکایی و دیدار با رییس جمهور، وزیر دفاع و دیگر مقامات آمریکایی از مهمترین برنامه های نخست وزیر عراق در این سفر بود.

در جریان این سفر نخستین نشست کمیته عالی هماهنگی مشترک دو کشور با هدف پیشروی به سمت فعالسازی توافقنامه چارچوب استراتژیک در محورهای انرژی، همکاری بانکی و مالی، حمل و نقل، مبارزه با فساد، استرداد اموال عراق و بخش تجارت، آموزش و فرهنگ نیز برگزار شده است.

محمد شیاع السودانی در سفر خود به آمریکا با نمایندگان و مقامات ارشد چند شرکت مهم فعال در بخش تسلیحات امریکا از جمله شرکت لاکهید مارتین دیدار کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی