اعلامیه تازه زلنسکی : به سربازان جوان تازه نفس نیازمندم

کدخبر: ۶۴۲۳۶۳
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور اوکراین گفت: مردان جوان‌تر سربازان بهتری هستند زیرا آنها به لحاظ فیزیکی مناسب‌ترند و می‌توانند با فناوری‌های جدید راحت‌تر کار کنند.
اعلامیه تازه زلنسکی : به سربازان جوان تازه نفس نیازمندم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مسئله کمبود نیروهای اوکراینی به‌ویژه نیروهای جوان و تازه‌نفس طی ماه‌های اخیر به مسئله مهمی بدل شده است. بسیاری از مقامات و رسانه‌های غربی می‌گویند به‌رغم کمک‌های تازه آمریکا به اوکراین، این کشور جنگ‌زده اروپایی نمی‌تواند پیشرفت خاصی در میدان نبرد داشته باشد زیرا عمیقا با کمبود نیرو دست‌وپنجه نرم می‌کند.

طبق گزارش راشا تودی، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی مصاحبه‌ای با «هوگو تراور» خبرنگار فرانسوی و چهره سرشناس یوتیوب توضیح داد که به دلیل کمبود نیرو و اینکه جوانان راحت‌تر می‌توانند از فناوری‌های جدید استفاده کنند، سن سربازی و بسیج نیروها را از ۲۷ به ۲۵ سال کاهش داده است.

خبر مرتبط
گفتگوی تلفنی بایدن و زلنسکی پس از تصویب کمک بزرگ به کی‌یف

اقتصادنیوز: روسای جمهوری آمریکا و اوکراین به دنبال تصویب کمک‌های بزرگ واشنگتن به کی‌یف در مجلس نمایندگان ایالات متحده، تلفنی گفتگو کردند.

رئیس‌جمهور اوکراین افزود: «با تمام احترامی که برای سربازان خود قائلم، اما تفاوتی میان سرباز ۲۵ ساله و سرباز ۵۰ ساله وجود دارد. این یک جنگ مدرن است و نسل جدید کار کردن با فناوری‌های جدید را سریع‌تر یاد می‌گیرد. آنها هم‌چنین به لحاظ فیزیکی مناسب‌تر هستند.»

خبر مرتبط
وقتی زلنسکی ذوق‌زده شد/ رویای پیروزی در کی‌یف

اقتصادنیوز: به دنبال تایید کمک‌های ایالات متحده به کی‌یف در مجلس نمایندگان آمریکا، زلنسکی مدعی شد این کمک‌های آمریکا به اوکراین فرصتی برای پیروزی می‌دهد. این در حالیست که شرایط میدانی، خلاف آن را نشان می‌دهد.

اوکراین از زمان آغاز جنگ در سال ۲۰۲۲، ده‌ها هزار نیرو را بسیج کرده است. با این حال کی‌یف به خاطر روند افزایشی تلفات، تلاش کرده تا یگان‌های خط مقدم را بالای ۳۵ درصد نگه دارد. از طرفی، ولودیمیر زلنسکی اخیرا قانونی را امضا کرده که به موجب آن جذب اجباری سرباز در سن ۲۵ سالگی را مجاز می‌داند.

علاوه بر این مسائل، موضوع سربازی برای زنان اوکراینی چند وقتی است که به مسائل داغ رسانه‌ها بدل شده است. همزمان با اینکه اوکراین در میدان نبرد با کمبود نیرو و تجهیزات مواجه شده، مسئله کاهش سن سربازی و هم‌چنین خدمت اجباری برای زنان در نیروهای مسلح اوکراین مطرح می‌شود. اگرچه هنوز تصمیم و برنامه‌ای در این خصوص رسما اعلام نشده اما مدت‌هاست که پیشنهادات و گمانه‌زنی‌هایی به گوش می‌رسد.

 

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی