سایه جنگ بر سر اسرائیل/ شیب تند مهاجرت‌ها از فلسطین

کدخبر: ۶۴۲۶۰۷
اقتصادنیوز: با گذشت ۲۰۰ روز از جنگ علیه نوار غزه صهیونیستها همچنان به دنبال فرار از فلسطین اشغالی و بازگشت به کشوری هستند که از آنجا آمده‌اند.
سایه جنگ بر سر اسرائیل/ شیب تند مهاجرت‌ها از فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری - تحلیلی العهد در گزارشی به تشدید مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی پرداخته و آورده است: عملیات طوفان الاقصی سهم بسزایی در افزایش شمار صهیونیستهایی داشته است که از اراضی اشغالی گریخته‌اند و مطابق آمارهای اعلام شده هزارن نفر از اکتبر گذشته فلسطین اشغالی را ترک کرده اند.

این رسانه نوشت: طبق آنچه اداره آمار رژیم صهیونیستی اعلام کرده است؛ شمار شهرک نشینانی که اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی اراضی اشغالی فلسطین را ترک کردند، به ۷۵۶ هزار و در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی به ۹۰۰ هزار رسید؛ اما پس از هفتم اکتبر گذشته این آمار به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

خبر مرتبط
تصویب لایحه کمکهای آمریکا به اسرائیل، اوکراین و تایوان

مجلس نمایندگان آمریک کمک امنیتی و بسته کمکی آمریکا به اسرائیل و اوکراین را تصویب کرد

به نوشته العهد، یک رسانه فرانسوی از ترس و نگرانی شدید صهیونیست‌ها از آینده نامعلوم و اینکه پس از جنگ چه رخ خواهد داد، خبر داده است.

پایگاه فرانسوی «اوریون ۲۱» به روایت های صهیونیست‌هایی استناد کرده است که اراضی اشغالی فلسطین را ترک کرده و به دنبال رفتن به جایی هستند که از آنجا آمده اند.

خبر مرتبط
حمله هوایی ارتش اسرائیل به نوار غزه/ هفت نفر به شهادت رسیدند

ارتش اسرائیل بامداد امروز به بخش‌هایی از نوار غزه را بمباران کرد.

این رسانه فرانسوی از افزایش چشمگیر افرادی خبر داد که به دنبال دریافت گذرنامه غربی هستند.

اوریون۲۱ نوشت: "اسرائیلی‌ها" به شدت از وضع کنونی پس از هفت ماه از جنگ علیه غزه ناخرسند هستند و بر این باورند که در سایه جنگ، اوضاع خوب نیست و اسرائیل زباله دان شده است.

به نوشته این رسانه فرانسوی، منابع عالی رتبه دیپلماتیک اروپایی به درخواست های "اسرائیلی ها" از کنسولگری های کشورهای غربی برای دریافت گذرنامه اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج برابر بیشتر شده است.

این پایگاه خبری نوشت: نزدیک به ۵ میلیون "اسرائیلی" یعنی تقریبا نیمی از "اسرائیلی های" ساکن (فلسطین اشغالی) پاسپورت دیگر کشورها را دارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی