حمله تند روسیه به آمریکا با محوریت حقوق بشر

کدخبر: ۶۴۲۶۳۹
اقتصادنیوز: سفارت روسیه در واشنگتن در واکنش به انتشار گزارش عملکرد حقوق بشر کشورها در سال ۲۰۲۳ از سوی وزارت امور خارجه آمریکا، از واشنگتن به دلیل استفاده ابزاری از موضوع حقوق بشر انتقاد کرد.
حمله تند روسیه به آمریکا با محوریت حقوق بشر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  سفارت روسیه در آمریکا پس از انتشار گزارش سالانه حقوق بشر توسط وزارت امورخارجه ایالات متحده، در بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن با استفاده ابزاری از حقوق بشر، به دنبال متزلزل کردن اوضاع سیاسی در روسیه است.

در این بیانیه آمده است: «ما گزارش درباره عملکرد حقوق بشر کشورها در سال ۲۰۲۳ را که توسط وزارت امورخارجه آمریکا منتشر شده، منفی می دانیم. این گزارش تلاشی دیگر برای تحمیل ارزش‌های آمریکا بر جامعه بین‌الملل است و هر کسی که مخالف آن باشد، طرد می گردد».

در ادامه این بیانیه در واکنش به گزارش حقوق بشر، تاکید شده است: «بیشتر هجمه‌ها علیه روسیه با هدف به چالش کشیدن قانونی بودن عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین و اتهامات بی دلیل و مدرک در نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه از سوی مسکو است.

سفیر روسیه در آمریکا: واشنگتن پنهانکاری در مورد هدف واقعی تحریم‌های مسکو را کنار گذاشته‌ است

آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا نیز گفت: هدف ایالات متحده از تحریم روسیه، حل مناقشه اوکراین نیست، بلکه جاه‌طلبی‌های پیش پا افتاده فرصت‌طلبانه و غارتگرانه است.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر افزایش فشار بر بخش انرژی روسیه، خاطرنشان کرد: این یک سناریوی پیش پا افتاده است، به این صورت که اگر آنها در رقابت اقتصادی عادلانه با ما پیروز نشوند، از تحریم ها استفاده می شود.

آنتونوف سپس افزود: مقامات آمریکایی از هر فرصتی برای تهدید روسیه به تحریم استفاده می کنند.

پیش از این جفری پایت دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در بخش منابع انرژی گفته بود که واشنگتن دسترسی روسیه به بازارهای انرژی اروپا را بیشتر محدود می‌کند.

آنتونوف هم با اشاره به همین اظهارات خاطرنشان کرد: مقامات آمریکا معتقدند که امنیت انرژی به معنای تسلط بر بازارها و حذف رقابت است.

سفیر روسیه در آمریکا در پایان یادآور شد: درحالیکه ایالات متحده خود در حال افزایش تولید هیدروکربن است، سایر کشورها را مجبور می کند استفاده از سوخت های فسیلی را کنار بگذارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی